text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

        Neringos šokių studijos 5 dienų  stovykla ,,Išmok pats ir išmokyk kitą“  vadovė Neringa Šlopšnienė,  Mirklių kaimo bendruomenės narė.  Stovyklautojai įsikūrė Raseinių rajono kaimo turizmo sodyboje ,,Fliorencija“ , labai gražioje aplinkoje. Stovykloje dalyvauja 7-14 metų amžiaus  vaikai iš Mirklių, Šiluvos, Girkalnio, Ariogalos  kaimo bendruomenių ir Raseinių miesto. Stovyklautojai  supažindinami su saugaus eismo taisyklėmis, pirmąja medicinine pagalba, šokiais, menais, įvairiais netradiciniais žaidimais, sportu ir  įvairiausiais  rankdarbiais.

          Stovyklos tikslas – mokyti vaikus bendravimo, prasmingų laisvalaikio praleidimo būdų,  patobulinti žinias apie šokį, įsigilinti į šokio istoriją. Stovykloje vaikai suskirstyti į tris amžiaus grupes. Su vaikais dirba jauni ir patyrę vadovai.

          2017 m. birželio 13 d.  16.00 val. į šią stovykla atvyko  Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato  vyriausias tyrėjas Darius Jonaitis  , bendruomenių pareigūnė Giedrė Deveikienė  ir  jaunieji  policijos rėmėjai.  Jie vaikučiams parodė filmuota medžiagą, kaip saugiai elgtis prie vandens, vandenyje. Kada ir kaip kviesti pagalbą. Kaip mosikuoti rankomis.  Priminė kelių eismo taisykles, vaikai atsakinėjo į klausimus. Kaip saugiai elgtis kelyje, gatvėje.   Puikias emocijas sukėlė įpėdinęs didžiulis policijos šuo  Amsis, kurį atlydėjo  Mirklių  kaimo bendruomenės pirmininkė. Gražina Andraitienė visus pasveikino, pristatė  Amsį,  palinkėjo saugiai elgtis ir išdalino kiekvienam vaikučiui  po atšvaitą ir maišą saldainių. Vaikučiai svečiams pašoko įvairių šokių.  Paskui sušokome visi linksmą šokį kartu su  Amsiu  ir vadovėmis  Neringa, Aiste, Karolina ir Jovita.

       Kitos dienos popietė buvo skirta pirmos pagalbos teikimo įgūdžiams. Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Laima Galinaitienė  papasakojo, kaip teikti pagalbą nelaimingų atsitikimų atvejais. Praktiškai parodė, kaip tvarstyti žaizdas, kaip elgtis nudegus ar nušalus, užspringus, kaip gelbėti skęstantį žmogų.

                     Vaikučiai labai patenkinti. Planuojama, kad  ateinančiais metais stovykla  bus dar įdomesnė, įvairesnė. 

Raseinių rajono Mirklų kaimo bendruomenės pirmininkė Gražina Andraitienė