text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

  

      Šalta ir lietinga rugsėjo 28-oji neišgąsdino Mirklių kaimo (Raseinių r.) bendruomenės narių, kurie nuo pat ankstyvo ryto plušo ruošdamiesi tradicinei rudens gėrybių šventei. Scena buvo papuošta įvairiu bei gausiu bendruomenės narių užaugintu derliumi, o trys talpios, bet jaukios palapinės laukė svečių ir bendruomenės narių nepabūgusių rudeninio lietaus.
Tai, kad į Mirklių kiemą rudens darbų pabaigtuvės užsuka jau ne pirmą kartą buvo galima įsitikinti pažvelgus į labai gausų susirinkusiųjų kiekį. Šiais metais tradicinėje šventėje apsilankė, net 213 žmonių. Jų tarpe ir garbūs svečiai: Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys ir Gėluvos bendruomenės pirmininkas Jonas Vaznys, Tarybos narė Aldona Radčenko, Tarybos narys Antanas Kilčiauskas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Raseinių skyriaus Algimantas Mėlinis, LR seimo pirmininko pavaduotojo Arvydo Nekrošiaus padėjėja ir Lenkelių bendruomenės pirmininkė Skaidrutė Žuvelaitienė, Ramonų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė, Milašaičių bendruomenės pirmininkas Romanas Daujotas, Kaimo bendruomenė „Palukštys“ pirmininkas -Romas Rudžinskas, Ilgižių krašto kaimų bendruomenė „Santaka” pirmininkė -Ana Šablauskienė, Raseinių seniūnijos seniūno pavaduotoja Regina Zieringienė, Kalnų kvartalo narys Andrius Vaišys bei Kėdainių rajono Beinaičių bendruomenės pirmininkė Rita Lenkelienė.
14.00 val. Mirklių kaimo bendruomenės tradicinį renginį „Rudens gėrybių šventė“ atidarė Neringos šokių studijos mažieji šokėjai, o pirmininkė Gražina Andraitienė pasveikino visus susirinkusius svečius ir palinkėjo gražaus pasibuvimo, šilto, jaukaus vakaro bei nepamiršo padėkoti rėmėjams be kurių indėlio ši puiki šventė būtų sunkiai įsivaizduojama. Irena Ambrulaitienė savo eilėmis supažindino su Mirklių bendruomene, jų nuveiktais darbais ir pasiekimais. Šventę vedė Renata ir Rasa.
Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, kuris kalbėjo ir kaip visuomeninės organizacijos kaimų bendruomenė ,,Butkiškė“ vadovas, džiaugėsi tokia susirinkusiųjų gausa nepaisant rudeniškų orų ir palinkėjo, kad ir toliau bendruomenės narių skaičius augtų tarsi grybai po lietaus. Meras pirmininkei padovanojo ir nepamainomą tokios šventės atributą – grybą. Kito svečiai taipogi atvyko su dovanomis bei nuotaikingais palinkėjimais.
Susirinkusiuosius šokiais ir dainomis šildė Girkalnio liaudiškos muzikos kapela ,,Gojus“ (vadovai Sigutė ir Antanas Vaitiekūnai), Raseinių Neringos šokių studijos trijų grupių šokėjai (vadovė Neringa Šlopšnienė), Norgėlų bendruomenės šokių kolektyvas (vadovė Aušra Jukilaitienė), Ramonų kaimo bendruomenės moterų ansamblis (vadovas Vytautas Kasparavičius), Ariogalos ansamblis – ,,Radasta“ (vadovė Renata Aleksiejienė) , Ariogalos ansamblis Versmė“ (vadovė Renata Aleksiejienė), Koncertavo atvykę svečiai iš Kėdainių rajono – Autorinės muzikos atlikėjos ,,Vaivorykštė“ – Alma Jociuvienė ir Danguolė Barauskienė, šoko ,,Donstop“ šokių grupė (vadovė Jurgita Miniotienė).
Renginio metu buvo demonstruojami amatai, vyko ūkininkų mugė, apdovanotos „Gražinkime savo aplinką“ tvarkančios sodybos .Dovanėlių susilaukė Raseinių rajono globos namų vaikai ir auklytės Sonata ir Ingrida. Šventės metu buvo galima išbandyti savo jėgas sportinėse rungtyse: šaškių, šachmatų, smiginio, krepšinio baudų metimo, žaidimo su kamuoliukais. Vyko ir piešinių konkursas, nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis, taurėmis, medaliais bei prizais..
Dalyvavo prekybininkai, vyko edukaciniai užsiėmimai, rankdarbių parodėlė. Dalyvavo ūkininkė Birutė Andriulienė su išaugintu derliumi. Visus svečius vaišino kavinė ,,Isada“. Genutė ir Bronelė – virė skanią žuvienę. Romas visus susirinkusiuosius vaišino gardžia koše. Visi renginio dalyviai ir kolektyvų vadovai buvo apdovanoti šios šventės pabaigoje.
Tokios linksmybės galiausiai išsklaidė ir pačius lietingiausius debesis ir vakarėjant pasirodė saulė.
Renginio metu buvo vykdomas ir eismo saugumo projektas, nes Mirklių kaimo bendruomenė dalyvauja konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse“. Dalyvavo Raseinių bendruomenių pareigūnė Giedrė Deveikienė su policijos rėmėjais. Vyko viktorina, po atsakymų į viktorinos klausimus pareigūnė ir pirmininkė išdalino saugaus eismo priemones. Galiausiai paskutinį šokį atliko Neringos šokių studijos ,,Zumba“ šokėjos. O šventės pabaiga buvo papuošta įspūdingais fejerverkais nušvietusiais visą rudeninį dangų. Galima tik palinkėti, kad kaip ir ugnys nušvietusios dangų, Mirklių bendruomenė bei sodų bendrija „Prabauda“ nenustos kartu garsinti savo kraštą.
Nuoširdu ačiū tariame Europos Žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, Lietuvos LEADER, Raseinių rajono savivaldybės administracijai, Raseinių rajono vietos veiklos grupė ,,Raseinių krašto bendrija“ administracijai už Mirklių kaimo bendruomenės projekto „Rudens gėrybių šventė“ finansavimą, kavinei ,,Isada“. Nuoširdus ačiū rėmėjams: Raseinių rajono kultūros centrui, UAB ,,Danspin“ direktoriui Rosvaldui Kunickui , Vairavimo mokyklos direktoriui Dariui Adomavičiui , UAB „Raseinių žuvininkystė“ direktoriui Antanui Grigalavičiui, Raseinių seniūnijos seniūnui Rolandui Klusui, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos, Neringos šokių studijai vadovei Neringai Šlopšnienei, Ūkininkei Birutei Andriulienei , Mindaugui Tučui už profesionalias fotonuotraukas, laikraščiui „Alio, Raseiniai“, portalams raseiniunaujienos.lt, renginiairaseiniuose.lt , manoraseiniai.lt, krastietis.lt, raseiniai.online
Nuoširdžiai dėkojame bendruomenės nariams padėjusiems organizuoti šį renginį.

Raseinių rajono Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkė
Gražina Andraitienė