text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

            2017 m. liepos 8 d. šauniai praleistas savaitgalis. Mirklių kaimo bendruomenė vyko į poilsinę, pažintinę ekskursiją į įspūdingą Pakruojo dvarą. Prieš tai susitikome su Rozalimo miestelio kaimo bendruomene, pasidalinome patirtimi ir daugiau sužinojome apie kitų žmonių gyvenimą, bei įvairias istorijas. Įteikėme prisiminimo dovanėles-suvenyrus.
Pagrindinis Pakruojo dvaro ansamblio akcentas – puošnūs dideli rūmai. Šalia išlikę nemažai dvaro statinių: karčema, malūnininko namas, tiltas. O svarbiausia, kad dvaras plačiai atvėrė vartus, pristatęs įdomią programą „Gyvasis muziejus“. Dalyvavome programoje, girdėjome senąją dvaro istoriją, ir pamatėme atgyjančius istorijos momentus gyvai. Įdomiai praleidome laiką pas Žaldoką. Išgirdome nuostabų dvaro muzikantų koncertą. Nuobodžiauti neteko.
Mirklių kaimo bendruomenė nuo įsikūrimo dalyvauja konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“, todėl bendruomenės pirmininkė Gražina Andraitienė pakvietė kelionės metu vykti kartu su bendruomene Raseinių rajono policijos tyrėja bendruomenės pareigūnę Giedrę Deveikienę, bei dar jaunuosius policijos pareigūnus.
Kartu vykstančių pareigūnų didžiausias dėmesys buvo skirtas eismo saugumui, kelių policijos atstovai pasakojo apie saugų eismą gatvėje, kelyje. Pareigūnai vykstančių dalyvių tikrino žinias, surengė mįslių, patarlių viktoriną ir kartu su pirmininke dalino atšvaitus. Tuo užtikrinome, kad mūsų bendruomenės žmonės saugiai nuvyko ir sugrįžo į namus.
Noriu nuoširdžiai padėkoti prisidėjusiems prie mūsų šaunios ekskursijos ,,Pakruojo dvarą“ Raseinių rajono savivaldybei, Gražinai Pečkaitienei, Giedrei Deveikienei ir Romui Dubinskui.
Raseinių rajono Mirklių kaimo bendruomenės
pirmininkė Gražina Andraitienė