text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Vaiko gyvybė – neįkainuojamas turtas. Būtina pasistengti, kad jį išsaugotume. Gausėja transporto priemonių gatvėse ir keliuose, įvyksta daug eismo nelaimių, nukenčia vaikai, ir jų skaičius net didėja. Autoavarijų, kurių kaltininkai vaikai, priežastys įvairios, pagrindinės – išsiblaškymas, skubėjimas, eismo reikalavimų  nepaisymas. Vaikui reikalinga gera, tiksli orientacija, gebėjimas greitai susivokti sudėtingoje situacijoje. Mokant kelių eismo abėcėlės, labai svarbu vaikus įpratinti teisingai elgtis, suteikti jiems praktinių įgūdžių. Tai, kas kalte iškalta, greitai užsimiršta. Todėl, siekiant ugdymo efektyvumo, būtina formuoti įgūdžius, žinias įtvirtinti praktiniais veiksmais saugaus eismo aikštelėse arba tiesiog keliuose, gatvių sankryžose.

Saugaus vaiko elgesio ir savisaugos įgūdžių ugdymas yra sistemingas ir nuoseklus procesas, sužadinantis vaiko norą sužinoti daugiau, įgyti patirties, įsisąmoninti ir suvokti atsakomybę už savo ir kitų saugumą ir laikytis saugaus elgesio principų kasdieninėje aplinkoje, gebėti orientuotis sudėtingose situacijose.

Todėl  būtina dar daugiau dėmesio skirti saugaus vaikų elgesio praktinių žinių ir įgūdžių formavimui, nuostatų nuolat stebėti ir vertinti besikeičiančią aplinką, suvokti kylančius pavojus, jų priežastis ir pasekmes, pagarbos gyvybei ir sveikatai, pagarbos kitam asmeniui, atsakomybės, iniciatyvumo formavimui.

Žaidimas yra naujų vaikų įspūdžių, įgūdžių ir saviraiškos varomoji jėga. Tai esminė vaikų veikla, taigi, ir pagrindinis ugdymo būdas. Žaidimo metu vaikai atkuria, perkuria, interpretuoja turimą patirtį bei kaupia naujus potyrius. Atradimai, pasiekimai, vaikiškos nesėkmės padeda formuoti atsakomybės už savo ir kitų saugumą nuostatą.

Žaidimų  diena vyko Gylių mokyklos – daugiafunkcio centro ikimokyklinėje grupėje. Jos metu vaikai  piešė ir gaminosi savo atšvaitus, prisiminė ir įtvirtino žinias apie atšvaitų rūšis, jų paskirtį, atliko „pasakų senelės“ užduotis, lenktyniavo „automobilių lenktynėse“,  muzikos ir ritmo pagalba prisiminė ir įtvirtino šviesoforo ženklų reikšmę, pakartojo jau žinomus ir susipažino su naujais kelio ženklais.

Žaidimų dienos suteikia galimybių ikimokyklinukams patiems vertinti savo žinias ir įgūdžius bei nuolat įgyti naujos patirties. Žaisdami vaikai įtvirtina saugaus elgesio kelyje įgūdžius, „pasitikrina“ Kelių eismo taisykles, patiria, kad neatsargiai žaidžiant galima susižeisti arba užgauti kitą. Žaidybinių situacijų metu sužino, kaip išvengti nelaimės ir kaip elgtis kilus pavojui, kokiais pagalbos telefonais skambinti atsitikus nelaimei.

Dėkojame Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkei Loretai Sirvidienei už projekto „Eismo saugumas bendruomenėse“ priemones – atšvaitus ir nuoširdų bendradarbiavimą.

Ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtojos

 Jūratė Vyšniauskienė ir Jolita Petrokienė

dav