text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

VO Šiluvos bendruomenė „Aušrinė“ įgyvendino projektą „Pažink ir tobulėk“ pagal Raseinių rajono savivaldybės įgyvendinamą priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Jo metu suorganizavome vienos dienos kelionę ir rugsėjo 5 dienos ankstų rytą šiluviškiai išsiruošė į kelionę – ežeringąjį Zarasų kraštą. Kad kelias neprailgtų, surengėme saugaus eismo renginį, priminėme saugaus eismo taisykles, padovanojome šviesą atspindinčių priemonių, linkėjome būti atsakingais eismo dalyviais, saugoti save ir šalia esančius.

Nuvykus, ekskursijos maršrutas prasidėjo susitikimu su gidu Evaldu, kuris išsamiai pasakojo apie kiekvieną aplankytą objektą. O jų buvo tikrai daug! Aplankėme Antalieptės marias, Salako akmeninę bažnyčią, Dusetų miestelį, jame esantį skulptūrų parką, Dusetų Švč. Trejybės bažnyčią, aukščiausią Lietuvoje (33m.) Sartų apžvalgos bokštą, šventą vietą prie Imbrado, kur 1967 metais, dviem jaunuoliams ant Ilgio ežero vandens pasirodė Mergelė Marija.

Aplankėme ir garsųjį Lietuvos senolį – Stelmužės ąžuolą ir prie jo esančią seną Stelmužės bažnyčią. Šlyninkos vandens malūne apturėjome puikų laiką – išgirdome ne tik malūnininko įdomių pasakojimų, bet ir mokinomės gaminti ir degustavome to krašto patiekalus, taip pamaloninome ir skrandžius gardžiausiais „razavais“ blynais, kas norėjo, įsigijo ir ten maltų miltų, pagamintų kruopų, sėlenų.

Zarasų mieste akys raibo nuo grožio žvelgiant į gamtą nuo Zarasų apžvalgos rato. Zaraso ežero sala – tai poilsio, kultūrinių ir sportinių renginių vieta, kurioje veikla vykdoma visais metų laikais. Čia įrengta didžiausia Pabaltyje 572 m. ilgio vandenlenčių trasa, pritraukianti daug vandens sporto entuziastų.
Pasisvečiavę Zarasų krašte ir atsisveikinę su puikiuoju gidu Evaldu, patraukėme link namų, apmąstydami dienos įspūdžius ir prisimindami matytas gražias vietas.

Judita Stoškienė