text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

      

        Spalio 7 d. Kaišiadorių rajono Darsūniškio kaimo bendruomenės namuose vyko Kauno apskrities savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybų (toliau BOT) pirmininkų ir pavaduotojų susitikimas, į kurį visus pakvietė Kaišiadorių rajono savivaldybės BOT pirmininkė Janina Augustinavičienė. BOT atstovai iš Kaišiadorių, Raseinių (nuotoliniu būdu dalyvavo Raseinių rajono BOT pirmininkė Loreta Sirvidienė ir pavaduotojas Klemensas Šaulys), Kėdainių, Prienų, Birštono, Kauno rajono diskutavo, keitėsi patirtimi. Susitikimo dalyvius pasveikino Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus, LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė, Nacionalinės bendruomeninių organizacijų tarybos pirmininkas Ramūnas Navickas ir Lietuvos VVG tinklo pirmininkė Kristina Švedaitė. Susitikime kiekvienos savivaldybės BOT atstovai pasidalino savo savivaldybių patirtimi įgyvendinant bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymą Lietuvoje, išgirdome apie bendruomeninių organizacijų iniciatyvas bei vietos valdžios partnerystės ryšius su bendruomeninėms organizacijoms. Ne visose savivaldybių administracijose yra atsakingų specialistų už bendruomenines/NVO organizacijas ir darbą su jomis. Pastebėjome, kad ten, kur yra didesnė pagalba, bendruomeninės organizacijos daug daugiau pritraukia investicijų į rajoną. Pagalba tvarkant bendruomenių/NVO apskaitą apskrityje yra tik Raseinių ir Kaišiadorių rajonuose. Savivaldybių skelbiami projektų konkursai, skirti bendruomeninių/NVO organizacijų veiklai finansuoti, jiems skiriamos lėšos, taip pat labai skiriasi kiekvienoje savivaldybėje. Kauno rajono BOT pirmininkės Eglės Juozapavičienės minčių lietus verčia pasitempti ir būti paslaugų užsakovais, o ne paslaugų vykdytojais savanoriškais pagrindais. Diskusijos virė dėl Europos komisijos reglamentų, skirtų Lietuvos bendruomeninėms organizacijoms, dėl projektų PVM mokesčio tinkamumo finansuoti.

         Šis susitikimas buvo labai reikalingas, nes nežiūrint į tai, kad bendruomeninė veikla skaičiuoja dešimtmečius, kiekvienas laikmetis atneša naujus darbus, aktualijas ir bendruomeninio darbo ypatumus. Keičiasi patys savanoriai, keičiasi valstybės ir savivaldos požiūris, įsitraukimo, finansavimo, skatinimo galimybės. Todėl labai aktualu diskutuoti, mokytis, dalintis informacija ir gerąja patirtimi, diskutuoti ir rasti pačius geriausius sprendimus mūsų bendruomenėms, Mūsų ir Jūsų ateičiai. Sekantis BOT atstovų susitikimas vyks Kauno rajone.