text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

      

Katauskių kaimo bendruomenė sėkmingai sudalyvavo kasmetinėje LR žemės ūkio ministerijos atrankoje „Parama kaimo bendruomenių projektams 2017 m.“ ir gavo finansavimą projekto „Katauskių kaimo bendruomenės materialinės bazės stiprinimas“ įgyvendinimui.
Projektas buvo įgyvendinamas bendruomenės namuose, o investuojant buvo siekta pagerinti bendruomeniškumą ir partnerystę.
Aktyvi asociacija organizuoja daug masinių renginių, kuriuose dalyvauja net iki 120 dalyvių. Projekto įgyvendinimo metu įsigytas šaldytuvas, viryklė bei kavos virimo aparatas leis sutaupyti lėšų, nes sumažės išlaidos.
Iš šio projekto lėšų buvo nupirkti ir kiti būtini daiktai. Fotoaparatas puikiai tiks archyvuoti bendruomenės veiklą, skleisti ir dalintis gerąja patirtimi su kitomis krašto ir Lietuvos bendruomenėmis. Nauju muzikiniu centru papildyta įgarsinimo įranga, kas organizuojant šventes ir renginius atviroje erdvėje, leis sukurti muzikinį foną. Turima gana stacionari įgarsinimo įranga skirta renginių organizavimui pagrindinėje salėje, kur ji įrengta ir paruošta naudojimui.
Liaudies kultūros centro direktorius J. Mikutavičius pabrėžia, „kad kiekvienoje tautoje tautinis kostiumas yra ne vien drabužių komplektas – tai nacionalinis simbolis, vienas iš tautinės tapatybės išsaugojimo ramsčių“. Todėl didžiausią vietos gyventojų džiaugsmą sukėlė tik ką iš siuvyklos parvežti specialiai pasiūti tautiniai kostiumai. Vietos žmonėms svarbus liaudies tradicijų populiarinimas, kad žmonės galėtų įsitraukti į tautinių šokių kolektyvo “Atgaiva“ veiklą, kad vis daugiau renginių dalyvių būtų pasipuošę kaip žemaičių atstovai.
Projektas „Katauskių kaimo bendruomenės materialinės bazės stiprinimas“, kurį finansavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir Raseinių rajono savivaldybė, Katauskių kaimo bendruomenės nariams su pakilia nuotaika leidžia švęsti 2017-sius tautinio kostiumo metus ir deramai pasitikti Lietuvos Respublikai taip svarbias atmintinas datas ir valstybines jubiliejines šventes.

Jonas Galinaitis
Katauskių kaimo bendruomenės pirmininkas