text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Rugpjūčio 1 dieną vyko kasmetinė tradicinė Paupio kaimo šventė. Nuo pat ankstyvo ryto Paupio kaimų bendruomenės kieme šurmuliavo būrys žmonių. Suaugę, jaunimas ir Paupio vaikų dienos centro lankytojai. Visi, nežiūrint amžiaus skirtumo, dirbo, plušėjo, ruošėsi šventei. Puošė sceną, statė kėdes ir suolus, labai daug darbo ir fantazijos pareikalavo dekoracijų darymas kiemelyje prie scenos. Pabaigus pasiruošimo darbus prie scenos atsirado pirmieji šventės dalyviai, tai… šiaudinukai Poviliukas ir Coliukė.

Kaip ir kiekvienais metai šventė prasidėjo 13.00 val. Šv. Mišiomis Šv. Šeimos bažnyčioje, mūsų kaime. Po Šv. Mišių 14.30 val.  visi dalyviai rinkosi į Paupio kaimų bendruomenės kiemą. Ten visų laukė įvairios staigmenos. Pačių mažiausių laukė lenktyninės mašinėlės, vyresnėlių didžiulis batutas. O visų ir mažų, ir didelių laukė net keletas įvairių sūpynių. Kiti šventės dalyviai galėjo paskanauti Pelsikių ūkyje gamintų sūrių, pasigrožėti tautodailininko Algimanto pintais gaminiais ir visais kitais dalykais, kas miela širdžiai ir akiai. Mūsų bendruomenės moterys Janina ir Irena, pasipuošusios tautiniais rūbais, visus dalyvius vaišino namine duona ir mūsų kaime gaminta kmynine, paskaninta razinomis, bealkoholine gira.  Susipažinę su  šventėje vykstančiomis veiklomis visi rinkosi prie scenos. O susirinko nei daug nei mažai  apie 300 dalyvių. Atvyko ne tik bendruomenės nariai, bet ir visi kaimo gyventojai, taip pat gretimų kaimų gyventojai, iš visų pasviečių pas tėvus sugrįžo vaikai su anūkais ir proanūkiais.  Taip pat šventėje dalyvavo ir svečiai. Lietuvos respublikos seimo narys Arvydas Nekročius. Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkė Irena Dapkuvienė.,Raseinių rajono bendruomenių sąjungos  pirmininkas Jonas Vazgys, Raseinių rajono Viduklės seniūnijos seniūnė Daiva Ulinskienė.

Po visų pasisakymų ir sveikinimų didžiausia dovana šventės dalyviams buvo „Žemaitukų“ Lino ir Ovidijaus koncertas. Atlikėjai ne tik sušildė šventės dalyvių širdis, bet ir sukvietė bendram šokiui. Pasilinksminus ir pasišokus visų laukė bendras vaišių stalas (pietūs).  Papietavę  ir pailsėją laukėme atvykstančių svečių iš Kelmės rajono Užvenčio kultūros centro, kaimo kapelos „Venta“ vadovas  Algimantas Butnorius. Užgrojus „Ventos“ vyrukams  vėl sukosi poros šokio sūkuryje. Nespėjus atsipūsti po širdžiai mielų melodijų, scenoje jau buvo pasiruošę  mus toliau linksminti  Giedrius ir Antanas. Šie atlikėjai ir užbaigė mūsų šventę. Šventė buvo linksma, nuotaikinga. Visi pamiršo kasdieninius rūpesčius ir darbus. Nuoširdus bendravimas leido trumpam pamiršti ir pandemiją.

Be rėmėjų nebūtų ir šventės. Mūsų šventės pagrindinis rėmėjas Raseinių vietos veikos grupė „Raseinių krašto bendrija“ Pagal Raseinių rajono VVG  2017-2023 metų vietos veiklos strategijos priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas ir tradicijų tęstinumas“. Taip pat šventę rėmė Raseinių rajono savivaldybė, UAB „Raseinių žuvininkystė“, Jūratės Rotmonaitės individuali įmonė, privatus asmuo Kęstutis Bauža. Taip pat visi bendruomenės nariai. Nuoširdžiai dėkojame visiems šventės rėmėjams.

Labai didelis ačiū visiems padėjusiems ir dalyvavusiems talkoje, kuri vyko per kelis etapus. Visiems dirbusiems ne tik bendruomenės kiemelyje, bet ir tvarkiusiems viso kaimo teritoriją. Pjovusiems žolę, šlavusiems gatves, ravėjusiems gėlynus, dažiusiems suolus ir supynes, skaldžiusiems malkas ir t.t.,ir t.t. Labai dėkoju bendruomenės nariams padėjusiems suorganizuoti ir pasiruošti šventei.

Raseinių rajono Paupio kaimų bendruomenės pirmininkė Danguolė Žyvatkauskienė