text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

,,Gyvenkim šiuolaikiškai“ – tokiu pavadinimu spalio mėnesį baigtas projektas Katauskių kaimo bendruomenėje. Tai vienas iš ,,Prisijungusios Lietuvos“ rengėjų projektų, skirtų kaimo bendruomenėms ar jų susivienijimams, vykdytas 2020 m. balandžio-spalio mėn. visoje Lietuvoje. Katauskių kaimo bendruomenė viena iš keliasdešimt Lietuvoje ir kelių bendruomenių Raseinių rajone noriai įsitraukusi į šį projektą.

Projekto esmė: sukurti kaimo bendruomenės šiuolaikišką svetainę ir apmokyti bent 25 bendruomenės narius kompiuterinio raštingumo pradmenų naudotis sukurtąja svetaine ir kitomis internetinėmis prieigomis.

 Katauskių bendruomenės tarybos narė R. Valionienė sutelkė 25 bendruomenės narius mokymams kaimo bibliotekoje, kur yra patogi patalpa ir prieiga prie interneto. Mokymus vykdė bibliotekininkė D. Enuksonienė. Nedidelėmis grupelėmis ar individualiai kompiuterinio raštingumo pradmenų įsigijo visi norintys ar kviesti vyresnio amžiaus gyventojai.  Daugelis senjorų tik bibliotekoje turi viešą galimybę prieigai prie informacinių technologijų. IF specialistas L. Masiulis sukūrė bendruomenės www.katauskiai.lt dizainą. Gaila, kad dėl COVID-19 karantino rajone neįvyko projektą apibendrinantis renginys.

Džiaugėmės svetaine: ten talpinamomis naujienomis, kaimo, bendruomenės ir kt. istorijomis, vaizdo galerija, vidiniu svetainės Facebook. Ateityje, manau, svetainė plėsis, populiarės. O labiausiai džiaugiamės, kad projekto dėka šiuolaikiškai raštingesni tapo 25 bendruomenės žmonės. Taip bendruomenė minimaliomis pastangomis suteikė galimybę aktyvesniam bendravimui, atsinaujinimui, idėjų plėtrai ir žmogiškųjų išteklių tobulėjimui.

                                           Bendruomenės tarybos narė Danutė Žakaitienė