text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

   Pastaraisiais metais Ramonų kaimo bendruomenėje vis dažniau buvo  pasigirstama jaunų šeimų priekaištai, kad prie bendruomenės viešoje erdvėje per mažai priemonių pačių mažųjų vaikų aktyviam laisvalaikiui (tik smėlio dėžė, čiuožynė), o supynės, metalinė laipynė tinka vyresnio amžiaus vaikams. Patiems mažiausiems bendruomenės vaikams,  aktyviam laisvalaikiui, pageidavo įrengti mažas balansines sūpynes,  spyruokliuką. Sporto aikštyne  norėtų ne tik žaisti lauko tinklinį  ar krepšinį, bet būtų galima ir pamankštinti kūno raumenis. Pageidavo įrengti lauko treniruoklius, kuriais galėtų treniruotis įvairaus amžiaus žmonės. Bendruomenės taryba atkreipė dėmesį, kad bendruomenės namų teritoriją ( 0,8063ha) reikia nuolat prižiūrėti,o vasaros laikotarpiu pastoviai nušienauti. Tačiau bendruomenė neturi savo technikos, tenka prašinėti seniūnijos ar net pačių gyventojų, kad nupjautų žolę. Todėl būtina įsigyti vejos traktoriuką, kuriuo būtų galima ir nupjauti ir susmulkinti žolę bei nukritusius nuo medžių lapus. Reikalinga  ir žoliapjovė-trimeris (krūmapjovė), nes reikia apipjauti teritorijos pakraščius, apie medžius ir darželius, nes vejos traktoriukas to padaryti negalės.

 Atsižvelgdama į tai, Ramonų kaimo bendruomenė teikė projektinę paraišką pagal 2022 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles ,  paramai gauti pagal veiklos sritį „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“ su tikslu atnaujinti viešąją erdvę prie Ramonų kaimo bendruomenės namų,  pritaikant ją įvairaus amžiaus gyventojų poreikiams ir sudarant sąlygas pasyvaus ir aktyvaus laisvalaikio leidimui. Tam įrengti įrenginius  vaikų zonai (spyruokliuką, balansines sūpynes), lauko treniruoklius, įsigyti  vejos traktorių (žolei pjauti ir smulkinti) ir krūmapjovę (žoliapjovė-trimeris). Projekto vertė-6179,78 Eur. Iš žemės ūkio ministerijos gautas 5500,00 Eur. finansavimas, o likusią sumą -679,78 Eur. finansavo Raseinių rajono savivaldybė.

Projektas sėkmingai ir laiku įgyvendintas. Viešosios erdvės atnaujinimas sudaro geresnes, palankesnes sąlygas bendruomenės veiklai, Ramonų ir aplinkinių kaimų įvairaus amžiaus ir socialinių grupių gyventojai turės tinkamesnes sąlygas dalyvauti organizuojamuose lauko renginiuose, bendrai leisti laisvalaikį viešojoje erdvėje, užmegzti ar atgaivinti pažintis, užsiimti bendromis veiklomis o su įsigyta technika (vejos traktoriuku ir krūmapjove) prižiūrėta (nušienauta) teritorija taps patrauklesne poilsio vieta gryname ore.
Esame dėkingi ne tik Žemės ūkio minsterijai, rajono savivaldybei už projekto finansavimą, bet ir bendruomenės savanoriams, kurie savo darbu prisidėjo prie aplinkos grąžininmo ( Stefanijai Saročkienei, Genei Adomavičienei, Valei ir Zosei Umantaitėms, Alfonsui Godeliauskui, Aldonai Beržinskienei. Kęstučiui Bitei ir eilei kitų). Nuoširdžiai dėkojame Šlynos ž.ū. bendrovės pirmininkui Romualdui Poškevičiui ir jo darbuotojams, Raseinių seniūnijos seniūnui Rolandui Klusui už visokeriopą pagalbą vykdant projektą „Viešosios erdvės, prie Ramonų kaimo bendruomenės namų, atnaujinimas“.

Ramonų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė
Nuotraukos Dalytės Raudonienės