text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Betygaloje rugpjūčio antrąjį sekmadienį gražiausiais muzikos garsais ir poezijos posmais nuskambėjo penktoji, jubiliejinė, Žemčiūgų šventė, kurią finansavo LR Žemės ūkio ministerija pagal projektą „Betygala žemčiūgų žydėjime“.
Miestelis nuo ankstyvo ryto šurmuliavo, buvo dėliojami paskutiniai puošybos akcentai, skvere susirinkę tautodailininkai kvietė ne tik pasigrožėti, bet ir įsigyti savo darbų, paskanauti sūrių, midaus. Į bendruomenės namus rinkosi Šlapaberžės (Kėdainių r.), Norgėlų ir Betygalos kaimo bendruomenių žmonės pabendrauti, pasidalinti gerąja patirtimi.
       Jau kelintus metus svarbiausioji šventės dalis vyksta po šv. Mikalojaus bažnyčios skliautais. Šiemet šv. Mišias už betygališkius aukojo kun. Romualdas Ramašauskas, geranoriškai atvėręs sakralią erdvę dainos ir muzikos žemčiūgams. Po susikaupimo maldoje valandos buvo paskelbta oficiali šventės pradžia, renginio dalyvius pasveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, šiemet iš aktorės Virginijos Kochanskytės perėmęs garbingą misiją ir tapęs šventės globėju. Taip pat sveikinimo žodžius tarė Betygalos seniūnas Stanislovas Totilas ir Raseinių garbės pilietė Marijona Birutė Navakauskienė.
       Susirinkusiųjų širdis užbūrė ir į tolius nuskraidino operos solistų Onos Kolobovaitės ir Egidijaus Bavikino dainavimas, pianistės Beatos Vingraitės muzikavimas, aktorės Virginijos Kochanskytės skaitoma poezija. Atlikėjams skambėjo audringi aplodismentai. Po koncerto žmonės prisipažino buvę pakylėti virš realybės, pamiršę visus slegiančius rūpesčius, vadinasi, jie to pasiilgę, dainų, muzikos, poezijos žemčiūgai teikia didelį džiaugsmą ir sielos atgaivą. Po vicemero Kęstučio Užemecko sveikinimų pirmąją šventės dalį vainikavo bažnyčios choro (vad. J. Karčiauskienė) atliekamas Betygalos himnas pagal kraštiečio Jono Mačiukevičiaus žodžius.
      Prapliupęs lietus pakoregavo šventės scenarijų, tačiau visiškai neišgąsdino jaunimo – jie iškilmingai ąžuolo vainiku apjuosė Vytauto Didžiojo paminklą, taip pagerbdami turtingą savo gimtojo krašto istoriją.
Antroji šventės dalis dėl oro sąlygų iš skvero persikėlė į kultūros namų salę. Laimingi namai, sulaukiantys svečių. Mūsų šventėje, be aukščiau paminėtų asmenų, dalyvavo ir daug gražių žodžių ir linkėjimų išsakė Vietos veiklos grupės pirmininkė Irena Dapkuvienė, Raseinių rajono tarybos narys, Kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkas Jonas Vazgys, Raseinių policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Darius Jonaitis, Steponkaimio ir Norgėlų bendruomenių pirmininkai Audronė Stankevičienė ir Antanas Kilčauskas. Bendruomenės pirmininkė Gema Račienė pasidžiaugė žydinčios Betygalos grožiu ir padėkojo žmonėms, kurių pastangomis tas grožis puoselėjamas.
     Tekėjo nutekėjo gražių sveikinimo ir padėkos žodžių upė, sušildė širdis. O kas dar, be nuoširdumo, gali sušildyti ir atgaivinti? Žinoma, kad muzika! Šventės dalyviams skambias melodijas dovanojo Betygalos moterų ansamblis (vad. V. Aputytė), Šlapaberžės moterų ansamblis „Berželis“ (vad. V. Mirgilienė) ir Norgėlų kaimo bendruomenės liaudiškos muzikos kapela (vad. Z. Žemaitienė), tarp dainų aktorė Virginija Kochanskytė vis įpindavo Vytauto Mačernio eiles.
Muzikos ir poezijos žemčiūgais šventė nesibaigė. Visų laukė šeimininkių paruoštas dosnus kulinarinio paveldo vaišių stalas. Tai puiki proga pabendrauti, pasidžiaugti vieni kitais, pailsėti nuo darbų ir nusišypsoti. Nusišypsoti kaimynui, draugui ir… pačiam sau.
     Renginio organizatoriai – kaimų bendruomenė „Betygala“ ir Betygalos biblioteka – nuoširdžiai dėkoja atlikėjams, projekto partneriams ir visiems betygališkiams, savo darbu, idėjomis prisidėjusiems prie projekto „Betygala žemčiūgų žydėjime“ įgyvendinimo.
Regina Musteikienė, Betygalos filialo vyr. bibliotekininkė, bendruomenės tarybos narė