text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Neturėdami užsiėmimų, niekur nedirbantis ir nesimokantis jaunimas, didžiąją dalį savo laisvo laiko praleidžia gatvėje, kas skatina juos vienaip ar kitaip pažeidinėti viešą tvarką. Kad šito išvengti, Steponkaimio bendruomenė ir šiais metais projekto metu skatino jaunimą atviroje erdvėje užsiimti įvairiomis veiklomis, sudarė galimybes projekte dalyvauti mažiau galimybių turintiems jauniems žmonėms. Galėdami užsukti į atvirą jaunimo erdvę, jaunuoliai mažiau buriasi gatvėse, gyvenvietėse, kur beprasmiškai leidžia laiką, o daugiau bendrauja, žaidžia stalo žaidimus, šiltuoju metų laiku užsiima aktyvia veikla sporto aikštynuose, treniruoklių salėse. Projekto metu jaunimui buvo organizuotos įvairios veiklos: tai ir smagus baidarių žygis Dubysos upe, sportiniai užsiėmimai ir varžybos, turnyrai sporto aikštelėje ir treniruoklių patalpoje, protų mūšis žalingų įpročių tema, susitikimas su policijos pareigūnais. Šiemet dirbinių iš odos užsiėmimai sudomino ne tik merginas, bet ir vaikinus, kurių metu jie prisigamino įvairių apyrankių, vėrinių, atšvaitų. Tam tikslui įsigijome odos, o papuošalus kurti mokė patyrusi lektorė.

 Pačiame vasaros viduryje jaunimas vėl turėjo galimybę pažiūrėti kino filmą po atviru dangumi. Labiausiai laukiamos yra nakvynės bendruomenės namuose, kurios dažniausia būna teminės: tai ir karaoke, madų šou, vyksta maisto gaminimo, stalo serviravimo užsiėmimai. Jaunimas puikiai laiką leido, pozavo ir išmoko fotografijos subtilybių per fotografijos užsiėmimus, kuriuos primins gražios nuotraukos.

 Mes manome, kad visos šios veiklos, kurios rengiant projektą buvo aptartos su jaunimu, dar kartą stiprina jaunų žmonių užimtumą, jų įgūdžius, stiprina įgalinimą veikti patiems, plėtoti savanorystę bendruomenėje, ugdo demokratiškumą ir skatina jaunimą imtis veiklos, o ne be tikslo vaikščioti gatvėmis ir įsivelti į muštynes ar net nusikaltimus.

Audronė Stankevičienė, kaimų bendruomenės ,,Steponkaimis“ pirmininkė