Steponkaimio bendruomenė rašo ir sėkmingai įgyvendina nemažai projektų ,skirtų bendruomenės nariams ,jaunimui ir vaikams. Vienas iš jų Nevyriausybinių organizacijų rėmimas pagal priemonę ,,Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ .Šio projekto pagalba socialinę atskirtį turintiems asmenims ,senjorams ,jaunimui buvo suorganizuota išvyka po Jurbarko r.sav .Na ,o kad smagiau keliauti būtų-pasikvietėme kartu ir Betygalos ,,Židinio“ bendruomenę
Taigi puikus oras džiugino visą dieną, o nauji objektai neleido apsnūsti….. Kelionės programa jau prasidėjo Raseiniuose. Mus lydėjo ir pasakojo gidė Gražina Pečkaitienė. Lyginome Raseinių ir Jurbarko raj .savivaldybes: tiek istoriškai, tiek gyventojų skaičiumi ir plotu jos- panašios. Abu rajonai turi daug ir panašių saugomų objektų.
Lankėmės pirmiausia Kidulių dvare ,kuriame buvo pasakojama apie šio krašto istoriją, tradicijas…
Toliau-Smalininkai- Tai miestelis, kuriame buvusi siena tarp Lietuvos ir Vokietijos. Lygiagrečiai su Nemunu ir eina pagrindinė miestelio gatvė. Apžiūrėjome vandens matavimo stotį ir įrangą, bylojančią apie Nemuno vandeningumą, neįtikimus vandens lygio pakilimus. Lankėme ir J. Stonio technikos muziejų, kur sukaupta keli tūkstančiai eksponatų….
Viešvilė – kitas Panemunės miestelis dešiniajame Nemuno krante. Didžioji miestelio dalis yra rezervato teritorijoje, todėl šis kraštas išliko beveik nepaliestas žmogaus ūkinės veiklos. Miestelio centre mus pasitiko KB „Skalvija“ pirmininkas Andrius Šašys, seniūnas Valentinas Kucinas ir gidė Irena Petrošienė. Šeimininkai mus pavaišino kafija (tai gilių kava), o mes vaišinone visus savo obuolių pyragu. Pasivaikščiojome parke, paklausėme šeimininkų pasakojimų, pasidalinome patirtimi, su malonumu įmerkėme kojas i Viešvilės šaltavandenį upelį, kuriame įrengtas žuvintakis. Atvėrę kelią žuvims į nerštavietę , kartu sukūrė ir lankytiną objektą. Žuvitakio vardu pavadintame slėnyje įrengti tilteliai, takai, poilsio bei maudynių zona.
Aplankėme Bažnyčią ir Lurdo grotą. Pasivaikščiojome ant nuostabaus Rambyno piliakalnio, grožėjomės Raganų šluota. Taip šią 18 kamienų eglę, kažkada, pavadino dr. Šimkūnaitė.
Grįžome gerai nusiteikė, minėme mįslės, juokavome ir aktyviausi dalyvavome konkurse „Rajono krašto istorija“ ,kūrėme kitus projektus. Aktyviausi, šmaikščiausi buvo apdovanoti prizais ir suvenyrais.
Audronė Stankevičienė
Kaimų bendruomenės,,Steponkaimis“pirmininkė