text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija“ jau antrus metus iš eilės dalyvauja Raseinių rajono savivaldybės aplinkosaugos projektų finansavimo konkurse.  Siekdama prisidėti prie aplinkosaugos informacijos skleidimo ir visuomenės švietimo, ir tęsdama aplinkosaugos vertybių puoselėjimą bei kultūrą šių metų rugpjūčio 17 d. surengė išvažiuojamąjį seminarą „Patirties pasisėmimas ir visuomenės švietimas“.

 Šiuo projektu siekiama kelti visuomenės aplinkosauginę kultūrą, formuoti ir skatinti bendruomenes  dalyvauti sprendžiant aplinkosaugos uždavinius. Ta proga bendruomenių pirmininkai ir jų atstovai  lankėsi Pavilnių ir Verkių regioniniame parke bei muziejuje „Europos parkas“, kuris yra gamtoje.  Europos parkas – tai pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje, kuris įtrauktas į 50-tuką įdomiausių meno vietų pasaulyje. Tai vieta, kurioje susitinka menas ir gamta, palieka neišdildomą įspūdį kiekvienam atvykusiam. „Europos parkas“  pasirinktas todėl, kad jis pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje. Tai galimybė pamatyti ir pasisemti patirties aplinkosaugos švietimo srityje.

Verkių ir Pavilnių regioninis parkas lankytojus traukia ne tik savo istorija, bet ir gamta, kuri juosia Verkių rūmus iš visų pusių, o šiandien Verkių parkas vertingas ne tik kaip kultūros paminklas, bet ir gamtinė vertybė. Raseinių rajono VVG ne veltui pasirinko Pavilnių ir Verkių regioninį parką, nes šio parko direkcija kasmet organizuoja tradiciniais tapusius etnokultūrinius ir aplinkosauginius renginius. 

Aplankę bendruomenių pirmininkai ir jų atstovai Pavilnių ir Verkių regioninį parką bei muziejų gamtoje „Europos parkas“, susipažino su gamtos vertybėmis, kraštovaizdžiu, o sugrįžę tikimės skleis informaciją, kaip reikia saugoti gamtą, jos vertybes bei formuoti palankią aplinką ne tik aplinkiniuose kaimuose ar bendruomenėse bet ir rajono teritorijoje.

Viešųjų ryšių specialistė Irena Dapkuvienė

Nuotraukos Gėluvos kaimo bendruomenės pirmininko Jono Vazgio