text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Butkiškės kaimo bendruomenė, siekdama stiprinti tradicijas ir veiklą, skatinant įvairių amžiaus grupių ir socialinių sluoksnių vietos gyventojų bendruomeniškumą, aktyvumą, saviraišką, motyvaciją bei kaimo bendruomenių bendradarbiavimą, dalinimąsi gerąja patirtimi, suorganizavo 40-ies aktyviausių bendruomenės narių gerosios patirties išvyką į Druskininkų kraštą. Į gerosios patirties išvyką įtraukėme 6 vietos amatininkus, verslininkus, ūkininkus, atstovus iš daugiavaikių šeimų. Vyko du neįgalieji, jaunimas, o vyriausiai vizito dalyvei Janinai jau virš 80 metų. Mūsų tikslas buvo aplankyti Druskininkų savivaldybės Viečiūnų, Jackonių ir Naujasodės kaimų bendruomenes pasidalinti gerąja patirtimi ir aptarti tolimesnį bendradarbiavimą, dalyvauti 2 edukacijose. Druskininkų VVG atstovė Agnė papasakojo apie įdomiausius Druskininkų sav. kaimų bendruomenių projektus. Tikimės, kad įgyvendinus projektą bus pasiektas projekto tikslas – dar labiau sustiprintos Butkiškės kaimo bendruomenės tradicijos ir veikla, sustiprėjęs įvairių amžiaus grupių ir socialinių sluoksnių vietos gyventojų bendruomeniškumas, aktyvumas, saviraiška, motyvacija bei dalinimasis gerąja patirtimi, bus pradėtos vykdyti turizmo programos. Kaimo bendruomenės aktyvistai sužinojo, kaip galima organizuoti edukacines ir turistines programas, įtraukiant vietos ūkininkus, amatininkus ir verslininkus. Šie įgavo naujos patirties pristatant savo produkciją kitos savivaldybės bendruomenėms. Buvo paskleista Butkiškės ūkininkų, verslininkų, amatininkų veikla, jų gaminama produkcija. Jaunimas ir socialiai pažeidžiamų sluoksnių gyventojai įgijo žinių ir dabar dar aktyviau įsitrauks į bendruomenės veiklą. Bendra kelionė, žaidimai, pokalbiai ir mažos dovanėlės dar labiau paskatino bendruomeniškumą. Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Druskininkų sav. Viečiūnų kaimo bendruomenės „Versmė“ ir Visuomeninės organizacijos kaimų bendruomenės ,,Butkiškės“, Raseinių sav. Keisimės gerąją patirtimi, bendrausime ir bendradarbiausime. Druskininkuose mes dalyvavome dvejose edukacinėse programose.

Tai viešas bendruomeniškumą ir bendradarbiavimą skatinantis renginys, įtraukiant jaunimą, socialiai pažeidžiamų sluoksnių gyventojus, vietos ūkininkus, verslininkus ir amatininkus, bei aktyviausius bendruomenės narius.
Lėšas šiai gerosios patirties išvykai į Druskininkų kraštą mūsų Butkiškės kaimo bendruomenei skyrė Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, pagal 2021 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles pagal veiklos sritį ,,Renginių organizavimas“ mums skirta 1500 e parama. Įgyvendinus projektą tikimasi, kad sustiprės kaimo bendruomenės narių motyvacija, visi jie įgaus naujos patirties naujų, gerų pavyzdžių kaip gerinti veiklą, išgirstas naujas idėjas galės pritaikyti savo bendruomenėje.
Butkiškės kaimo bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis