text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Stebėdami trumpėjančius vakarus, vis dažniau žvaigždėtame danguje ieškome paukščių tako. Iš vėsaus rytinio rūko akis džiugina išnyrantys spalvoti gėlynų skiautiniai. Kai darai tai, kas patinka, taip smagu sulaukti naujos, daug žadančios dienos, nes pailsėjai, naujų siekimų pasėjai. Vasaros ir rudens dienų sankirtoje, projektapjūtės apibendrinimui biliūniškiai organizavo baigiamąją konferenciją „Geroji patirtis – naujos idėjos“, į kurią pakvietė bendradarbiaujančių Gervinės ir Butkiškės kaimo bendruomenių atstovus.

Lyg vakar, atšventę kaštonų žydėjimą, šiandien stebimės ant jų kabančiu gausiu žaliųjų ežiukų derliumi. Džiugina įgyvendintų projektų dėka surasti nauji draugai, pažinti įdomūs žmonės ir jų veiklos, keliaujant ir pačiuose Biliūnuose pamatytos bei atrastos naujos vietos. Sveikos gyvensenos įgūdžiai matuojami kartu nueitais kilometrais, o gerosios patirties bagažas – įvairiuose užsiėmimuose, renginiuose ir bendrai nuveiktuose darbuose – gimusiomis naujomis idėjomis. Visų įgyvendintų projektų apžvalga iliustruota gausia fotografijų paroda, kurioje matomi ir projektų finansiniai rėmėjai: Socialinė ir darbo apsaugos ministerija, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Susisiekimo ministerija bei Raseinių rajono savivaldybė. Projektų tikslai pasiekti – vietos gyventojų aktyvinimas, saviugdos, motyvacijos, saviraiškos skatinimas, savanoriškos veiklos stiprinimas, kultūriniai bei gerosios patirties mainai, bendradarbiavimo stiprinimas su kitomis NVO, sveikos gyvensenos ilgalaikių įgūdžių formavimas, – kalbėjo Biliūnų kaimo bendruomenės pirmininkė V. Račkauskienė.

Apie projektinio ir tarp bendruomenių vykstančio bendradarbiavimo naudą kalbėjo Butkiškės ir Gervinės kaimų bendruomenių pirmininkai L. Bielskis ir J. Garliauskienė. Jie džiaugėsi, kad toks bendradarbiavimas skatina tarp bendruomenių sveiką konkurenciją, kūrybingumą, saviraišką. Jų nariai surado ne tik naujų pažįstamų, bet ir draugų, dalyvaudami vieni kitų organizuojamuose renginiuose, bendroje išvykoje į Druskininkų kraštą, įgijo gerosios patirties. Projektinė veikla labai efektyvi, nes pasiektų rezultatų naudą jaučia žymiai didesnis žmonių ratas. Bendradarbiaujant gimsta daug naujų, drąsių ir gerų idėjų. Nauji bendri projektai, tarsi maži iššūkiai, kurie prisideda prie įdomesnės ir patrauklesnės bendruomeninės veiklos.

Pranešimų pabaigoje buvo pasirašyta ilgalaikė bendradarbiavimo sutartis tarp Biliūnų ir Gervinės kaimų bendruomenių. Tokia pat sutartis šią vasarą išvykos į Druskininkus metu buvo pasirašyta su „Druskos studijos“ vadovu T. Česnulevičiumi. Su butkiškiečiais bendradarbiavimo sutartis pasirašyta prieš šešerius metus.

Konferecijos „Geroji patirtis – naujos idėjos” metu, skatinant projektų tęstinumą ir judėjimą gryname ore, sveiką mitybą tarp Biliūnų, Gervinės ir Butkiškės kaimo bendruomenės narių savanorių, buvo paskelbtos 2 akcijos. Akcijose prieš antsvorį sutiko dalyvauti visų trijų bendruomenių pirmininkai. Pasvėrus, buvo paskelbtas jų bendras svoris. Kad lengviau būtų pasiekiami rezultatai, jie gavę dovanų žingsniamačius, iškart sutiko dalyvauti kitoje šiaurietiško ėjimo akcija „Eidamas sužinok į kokį miestą atėjai“ . Rezultatai bus pristatomi 2017 metų „Kaštonų žydėjimo” šventės metu. Akcijos dalyviai ir ne tik jie, aktyviai įsijungdami į šokius, išmoningai pasinaudojo Romualdo Juzukonio koncertu.

Įgyvendinant konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 16“ projektą „Kelelis tolimas, kelelis tolimas‘ konferencijos dalyviams buvo primintos saugaus eismo taisyklės, atkreipiamas dėmesys į vaikų saugumą keliuose ir gatvėse, organizuota piešinių konkursas ir viktorina apie deramą saugų elgesį gatvėje ir kelyje, išdalinti atšvaitai, šviesą atspindinčias liemenės. Bendruomenės nariai paraginti aktyviau dalyvauti ką tik konkurso paskelbtoje viktorinoje „Ar žinai kelių eismo taisykles“.

Dar bus šiltų, saulės nubučiuotų dienų, jaukių vakarų, dar bus idealaus laiko atrasti netikėčiausių spalvų, skonių, pagailėti išskrendančių paukščių… Tiesiog eidami į rudenį galime patvirtinti, kad gyvenimas nuostabus, kai darai viską, kad jis toks būtų… Ir neklausykime sakančių „taip nebūna“. Tai jiems taip nebuvo! O mes bandykime, eikime ar kopkime, bet nesustokime…Ir jauskimės laimingi. Egzistuoja kažkas daugiau, ir tas kažkas kartais pliūpteli, išsiveržia iš vidinės, mūsų slaptosios erdvės ir mes pasidžiaugiame, kad save nugalėjome, pajutome, kad kažką naujo regėjome… Bendrystės įkrovos reikalingos mūsų kasdieniams mintijimams. Jos taurina ir kelia virš kasdienybės. Tad šviežių minčių, naujų idėjų ir nusiteikimų rudeniniame kasdienybės pasikartojime.

Biliūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Vilma Račkauskienė

4naujiena 4naujiena1