text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Birželio pradžia nelepino gražiais orais. Gąsdino nuolat pliaupiantis lietus. Mes ruošėmės, laukėm ir tikėjom, kad Aukščiausias palaimins mūsų gerus darbus. Pagaliau lyg užsakytas didysis Joninių savaitgalis. Iš visų Lietuvos kampelių birželio 25 sugužėjo svečiai į Gėluvos kaimo bendruomenės kiemelį švęsti ne tik garsiųjų Joninių, bet ir bendruomenės dvidešimtmetį. Svečius sutiko ir vaišino gira, kurią dovanojo , išsaugoję savo senolių receptą, Žikų šeima iš Taurupio kaimo, gaspadoriai Vida ir Rimas. Šventė prasidėjo bendruomenės vėliavos pakėlimu . Šiemet ji suplevėsavo naujame stiebe. Ačiū UAB ,,Autmeta“ vadovams Genei ir Aurimui Gelžiniams. Vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavo bendruomenės pirmininkas, esamų ir buvusių tarybų atstovai. Tradiciškai sugiedotas bendruomenės himnas.

   Jau du dešimtmečius Gėluvos kaimo bendruomenės vairą savo rankose tvirtai laiko bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys. Savo kalboje pagerbė išėjusius, supažindino su nuveiktais darbais, paminėjo, kad bendruomenė įgyvendina projektą ,,Didžiosios Joninė Gėluvoje“, skirtą savanorystės ir jaunimo metams bei bendruomenės veiklos dvidešimtmečiui paminėti, finansuojamą Lietuvos Žemės ūkio ministerijos. 

  Gėluvos kaimo bendruomenę atstovauja 19 kaimų. Jie vienas po kito prisistatė. Anksti ryte kėlėsi Jučių kaimo entuziastės  Raselė ir Ligita. Viena duoną kepė, kita medų kopinėjo. Visus susirinkusius, skambant Raselės dukros kanklių muzikai, vaišino. Neatsiliko ir Alijauskų šeima iš Lenčių kaim. Šeimininkės šimtalapį iškepė. Padargupiškė Marytė apgailestavo, kad jos kaimas ,,išsibarstė po Lietuvą“. Joninių rytą, Renata iš Daugėliškių išbraidė rasas ir suskynė gražių gėlių puokštes, kurios papuošė bendrystės stalą. Pritariant gitarai, keletą dainų padainavo meniška siela Elvyra iš Taurupio kaimo, o sena bitininkas A. Burneika noriai pasakojo susirinkusiems apie nelengvą, bet įdomų bitininko gyvenimą. Diana iš Šliužių kaimo nepagailėjo daug gražių žodžių bendruomenės pirmininkui. Gėluvos kaimo bendruomenės gyvenimą gražiai savo eilėse aprašė gėluviškė Zita. Dalia Kundrotavičienė turi sukaupusi senovinių rakandų kolekciją. Jais papuošė kiemelį prie bendrystės stalo, o šalia stovėjo didingas plakatas su bendruomenės himno žodžiais.  Šaunuolės šeimininkės Jolanta, Laima, Vida, Ingrida stalus gausiai vaišėmis nuklojo. Gėluvos seniūnaitijos seniūnaitė Vida Šalvaitienė džiaugėsi išradingais savo seniūnaitijos gyventojais ir apgailestavo, kad trijuose seniūnaitijos kaimuose vakarais jau nedega žiburys, liko tik kaimo pavadinimas, bet gyventojų ten nėra. Vedančioji Eglė Jankauskaitė pakvietė kaimų atstovus prie koplystulpio įžiebti savo kaimo žiburėlį, o bendruomenės tarybą paleisti į padangę savo svajonių balionus. Moterų ansamblio ,,Gėluvos gaida“ , vadovaujama R. Andriuškevičienės susirinkusiems padainavo savo pačias nuoširdžiausias ir gražiausias dainas.  

   Jei dvidešimtmetis, tai reikia švęsti. Neliko nepastebėtas nei vienas. Bendruomenės pirmininkas apdovanojo gražiausias sodybas, bendruomenės narius, prisidėjusius prie šventės organizavimo, apdovanojo ir bendruomenės tarybą, svečius, rėmėjus. Bendruomenės aktyvas irgi neliko skolingi. Jie dėkojo pirmininkui už nelengvą darbą, linkėjo saugoti save, dovanodami krėslą priminė, kad kartais reikia ir pailsėti. Nuostabaus balso savininkė, vadovė Rita, pritariant ansamblio moterims padainavo Reginos Vaitilavičiūtės dainą ,,Vyturių žemė“..  

  Visi sodinome klevą, tikėdami pamatyti jį jau užaugusį ir sutvirtėjusį per bendruomenės sidabrinį jubiliejų. Ant bendrystės stalo atkeliavo didžiulis tortas, o scenoje vienas po kito dainas atliko šeimyniniai duetai. Dainas skyrė Lina Žemaitė su sūnumi Danieliu, Audrius, Lyja, Vėjas ir Rytas Germanavičiai, Alma Judeckienė ir Antanina Danauskienė, Rita Sadauskienė ir Julija Teresė Sadauskytė bei Rita

Andriuškevičienė su dukra Greta. Prie bendrystės stalo netilo kalbos, juokas, šilti apkabinimai. Buvo begalinis noras bendrauti. Kita šventė bus negreit, o ir laikas ne mūsų sąjungininkas.  

  Joninių šventė, kaip ir kasmet Gėluvoje vyko su visais papročiais. Joninių vakaras buvo ypatingas, lydimas ugnies, vandens ir augmenijos burtų. Pirmiausia bendruomenės vyrai iškėlė degančią stebulę. Merginos, šalia piliakalnio esančiame tvenkinyje, plukdė vainikėlius.  Buvo uždegti net du didžiuliai laužai skirtingose vietose. Bekupoliuojant, beburiant ir bespėliojant atėjo laikas ir Jonų, Janinų sveikinimui.  Šiemet Jonams uždėtos kepuraites, Janinoms užrištos skarelės, o senas, gražus ir prasmingas simbolis – ąžuolo lapų ir margaspalvių žiedų vainikas uždėtas bendruomenės pirmininkui Jonui. Deja paparčio žiedo neieškojome – tą stebuklingą naktį jį kažkas surado

   Kokia šventė be muzikos. Šviesiausią naktį pasitikome klausydami įspūdingų koncertų. šiais metais išties buvo linksma, nes gausiai susirinkusiems koncertavo Vytautas Šiškauskas. Dainininkas pripažino, kad mūsų kaimas linksmas, čia gyvena nuoširdūs, linksmi žmonės. Atrodė visas piliakalnis sulingavo, kai ant scenos pasirodė grupė ,,Karaliai“. Trypė nuo mažo iki seno. Širdžiai miela, kai aplinkui skamba muzika, dainos, dega laužai, žmonės linksminasi.  

   Oras buvo puikus, kurį mums dovanojo mūsų visų motina gamta. Tad galėjome vakaroti, naktinėti ir šokti, šokti, šokti, o vaikai smagiai leisti laiką atrakcionų parkelyje. Saulutei nusileidus, nutilus muzikos garsams stebėjome nuostabų ugnies šou spektaklį INFERNO fakyrų programą, o dangų nušvietė įvairiaspalviai fejerverkai. Džiaugėmės, kad šventinę atmosferą ir gerą nuotaiką susikūrėme kartu.   

   Ačiū visiems parėmusiems : Lietuvos žemės ūkio ministerijai, Raseinių rajono savivaldybei, UAB

,,Aumeta“ ir G. ir A. Gelžiniams, UAB ,,Vudlita“, UAB ,,Rimdalė“, UAB ,,Camira Fabrics“, UAB ,,Linvida“, R. Paulausko įmonė ,,Autolera“ UAB ,,Bordena“, UAB ,,Biokora“, UAB ,,Sandja“ , MB ,,Pas Jovitą“ vadovams, ekologinio ūkio ūkininkams A. ir K. Žiliams.  Už įamžintas šventės akimirkas dėkojame ir savaitraščio ,,Alio Raseiniai“ fotografui Vitaliui Judickui.

   Ačiū visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo, ačiū atėjusiems. Kai matome Jūsų laimingus veidus, atrodo ir vargo nebuvo 

 

Gėluvos seniūnaitijos seniūnaitė, bendruomenės tarybos narė  

Vida Šalvaitienė