text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

soclogoSkirtingas bendruomenes vienija daugybė dalykų – išvykos, edukacinės programos, bendri seminarai, šventės. Šįkart Gabšių kaimo bendruomenės narius suvienijo muzika. Nors seminaras „Muzika, vienijanti kartas“ Gabšių kaimo bendruomenėje vyko pirmą kartą, tačiau sulaukė didelio bendruomenės narių bei svečių susidomėjimo.
Muzika – universali žmonijos kalba. Šią kalbą žiemišką ir vėsų lapkričio 11–osios vakarą naudojo ir Gabšių kaimo bendruomenės namuose susirinkę žmonės. Visą vakarą čia vyravo šurmulys, keliamas įvairių nuotaikingų muzikos garsų. Skambėjo ir 1980–ųjų hitai, ir šiuolaikinė muzika, ir Afrikos būgnelių garsai. Vakaro metu vedėjai pasakojo susirinkusiems apie muzikos svarbą žmogaus gerovei, vedė įvairius muzikinius žaidimus, vyko diskoteka bei muzikinė viktorina, kurioje buvo galima laimėti įvairių prizų.
Įdomiausia vakaro pramoga tapo Lino Švirino, svečio iš Klaipėdos, pamoka, kurioje dalyviai mokėsi groti Afrikos būgneliais. Pradžioje lektorius trumpai pristatė Afrikos būgnelių kilmės istoriją, jų atėjimo į Lietuvą kelią. Taip pat buvo kalbama ir apie Afrikos būgnelių naudą žmogaus dvasinei harmonijai. Praturtinę žinias apie Afrikinius būgnelius, dalyviai turėjo galimybę patys išbandyti šių įspūdingų instrumentų skambesio galimybes. Muzikuoti panoro ir vaikai, ir jaunimas, ir net senjorai. Mušti būgnus, Lino vadovaujami, visi pradėjo nuo pačių paprasčiausių ritmų ir, greitai juos perpratę, jau ėmėsi sudėtingesnių skambesių. Grojant būgneliais, buvo žaidžiami ir keli senieji tradiciniai Afrikos žaidimai – dalyviai grojo savo sugalvotus afrikinius vardus, žaidė skaičiavimo žaidimus su būgneliais. Labiausiai ši pramoga patiko mažiesiems seminaro dalyviams, tačiau ir susirinkusių vyresniųjų veiduose buvo galima išvysti šypsenas.
„Muzika – liaudies poreikis“, sakė L. van Bethovenas, o Gabšiuose vykęs ir gausų būrį žmonių pritraukęs seminaras „Muzika, vienijanti kartas“ tai tik patvritina.
Seminaras „Muzika, vienijanti kartas“ yra projekto „Auganti bendruomenė 2016“ dalis. Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Raseinių rajono savivaldybė.

Simona Kropaitytė,
bendruomenės narė

nuotrauka-1 nuotrauka-2