text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Jau eilę metų Didžiulių kaimo bendruomenė savo narius ir kaimo gyventojus buria vienam iš didžiausių ir gražiausių tradicinių bendruomenės renginių – vasaros šventei „Kol dar žydi gėlės“. Šie metai – ne išimtis, o liepos 8-ąją vykęs renginys papuoš pačių gražiausių bendruomenės veiklų ir inciatyvų puokštę, o jį iliustruos renginio akimirkos ir jose užfiksuota šventės pavadinimo verta žydinti mūsų namų – mylimo kaimo aplinka.
Šiais metais bendruomenė dalyvavo Žemės ūkio ministerijos Nacionalinės paramos teikimo 2023 metais kaimo bendruomenių veiklai konkurse ir gavo finansavimą tradiciniam renginiui, kurio metu buvome įpareigoti prisiminti istoriją ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovą Gediminą, prisiminti jo rašytus laiškus ir legendas. Šventę, skirtą istoriniams mūsų šalies faktams paminėti, kaip ir pridera, pradėjome iškilmingai – vėliavos pakėlimu ir skambant Didžiulių kaimo bendruomenės himnui. Vėliau mus aplankė Gedimino pilies pasiuntiniai ir istoriniai faktai – Gedimino laiškai buvo pristatyti, kaip liudija renginio dalyviai, žaismingai ir teatralizuotai. Tai buvo puiki proga plačiai ir išdidžiai atverti skrynią, kurioje glūdi prasmingos akimirkos apie mūsų krašto istoriją, apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino rašytus laiškus bei apie mūsų rajono minimas ypatingas datas, kurių šiais metais apstu. Raseiniai, Ariogala ir Betygala šiais metais mini 770 metų jubiliejus, todėl nepraleidome progos pasidžiaugti, kad mūsų rajono vietovės senesnės už mūsų šalies sostinę. Tiksli Vilniaus įkūrimo data nėra žinoma, tačiau miestas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose 1323 m. sausio 25 d. Tuomet Gediminas savo rašytame laiške Vokietijos miestams kvietė vokiečius ir žydus keltis į tuometinę LDK sostinę.
Iš skrynios tądien ištraukėme ir Didžiulių kaimo bendruomenės metraštį su gerų darbų aprašymais, malonių akimirkų prisiminimais, įvykusiomis permainomis mūsų kaimo visuomeniniame gyvenime, kuriuos prisiminėme ir pasidžiaugėme… Na, o tuomet ir patys parašėme laišką ateities kartoms!
Akivaizdu – veiklos turėjome daug ir įvairios. Be kita ko, tądien vyko viktorina, kurios klausimus it riešutus gliaudė gausus būrys mūsų šventės dalyvių. Gražiausios gėlėtos suknelės rinkimus laimėjo Lina Matukaitienė, apdovanojome ir gražiausiai tvarkomų sodybų savininkus: Danutę ir Julių Stošius, Vaidą ir Tomą Stošius, Elytę ir Vytautą Vaitkus, Bronę ir Stanislovą Bakevičius ir Aldoną Šarkuvienę. Geriausių virtuvės šefių nominacijos tradiciškai atiteko Albinai Švedienei ir Linai Matukaitienei. Tarp kitko, jos šį kartą šventės dalyvius vaišino nuostabaus skonio ir aromato žuviene.
Tądien mums grojo ir dainavo RKKC Kalnujuose meno vadovas ir Pagojukų seniūnijos renginių organizatorius Kęstutis Klikna, Kulautuvos vyrų vokalinis ansamblis „Šilokas“, o vakarą vainikavo muzikos grupė „Tautinis brendas“. Už bendrystę ir visokeriopą pagalbą nuoširdžiai dėkojame Raseinių rajono kultūros centrui ir garso operatoriui Donatui Kartanui, už nepamatuojamą dosnumą – Danutei ir Gedvidui Digriams, Vaidai ir Juozui Skamarakams, Mildai ir Gediminui Mickevičiams.
Visuomet be galo džiaugiamės, kad mūsų renginiais džiaugiasi ir būrys kviestinių svečių. Kartu istoriniais labirintais pasivaikščioti atvyko Raseinių rajono savivaldybės vicemeras Matas Skamarakas, Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys, kaimų bendruomenių sąjungos ir Gėluvos bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys, Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariai Antanas Kilčauskas, Darius Ulickas, Andrius Bautronis, Jūratė Garliauskienė, Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ specialistė Milda Mikolaitienė, o taip pat ir mūsų kaimynai bei artimiausi draugai, bendruomenių pirmininkai – Nijolė Aleknavičienė, Romanas Daujotas, Lina Šalvaitienė ir Vidas Lukošius.
Mes, renginio organizatoriai, dar kartą norime pasidžiaugti, kad vasariniai vėjai į mūsų mylimus Didžiulius atpūtė tokį gausų būrį kraštiečių ir svečių. Ačiū Jums visiems dar kartą! Išties, nuo bendrystės šio tradicinio renginio metu kasmet žydi ir visas mūsų kaimas. Belieka puoselėti šią tradiciją ir negailėti nei laiko, nei jėgų kuriant dar gražesnę ir dar labiau žydinčią bendruomenę. Žydinčią ne tik gėlėmis, bet ir darbais.

Didžiulių kaimo bendruomenės informacija