text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Didžiulių kaimo bendruomenė jungia 77 bendruomenės narius ir vienija 350 kaimo gyventojų. Turime erdvius, gražius bendruomenės namus, Bendruomenės namų pirmame aukšte yra įruošta salė susirinkimas, renginiams organizuoti taip pat yra įrengta ir pirtis, šalia pastatytas ir kubilas. Vykdome įvairias veiklas, organizuojame daug renginių. Ir per beveik 20 bendruomenės veiklos metų iškilo natūralus poreikis ne tik atsinaujinti, bet ir prasiplėsti įruošiant naują patalpą edukacijoms vykdyti. Kadangi turime pirtelę ir kubilą, tad be jokių abejonių nutarėme rašyti projektą sveikatingumui skatinti.
Didžiulių kaimo bendruomenė teikė paraišką gauti paramą pagal veiklos sritį ,,Kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas ir (arba) stiprinimas“ pagal 2021 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo. Projektui įgyvendinti finansavimą skyrė ŽŪM. Taip pat 11 proc. projekto išlaidų skyrė Raseinių rajono savivaldybės administracija.

Projekto tikslas – stiprinti bendruomenės materialinę bazę, įruošti naujas patalpas sveikos gyvensenos stiprinimui.
Projekto metu įsigytos statybinės medžiagos, kondicionierius suteikė galimybę pilnai įrengti patalpą edukacijoms vykdyti. Bendruomenės namų antro aukšto patalpa buvo visiškai tuščia, nebuvo nei sienų, nei grindų, lubų, durų bei elektros. Džiaugiamės, kad įgyvendintu projektu ir bendruomenės nagingų vyrų dėka, sukonstruoti laiptai į antrą aukštą ir pilnai įrengta patalpa edukacijoms vykdyti. Tai yra pastatytos ir apšiltintos sienos, sudėtos grindys, lubos, pastatytas kondicionierius, įvesta elektra, sutvarkyta ir sandėlio patalpa.
     Naujai įrengtos patalpos skirtos edukacinių užsiėmimų sveikos gyvensenos ugdymui organizuoti, žinioms apie pirtį, vantas ir augalinius preparatus skirtus pirčiai suteikti. Pirtis yra viena iš sveikos gyvensenos priemonių, padedanti atsipalaiduoti, atsikratyti įtampos ir teikianti kūnui, sielai naudą ir malonumą. Ši patalpa puikiai tiks rišti vantas ir ruošti augalinius preparatus tiek vasaros tiek žiemos pirtims. Puikios edukacijos vyks vaikštant po miškus ieškant ir skinant šakeles vantoms, ieškant augaliukų tinkančių pirties procedūrų metu. Toliau visa tai bus apdorojama naujai įrengtose patalpose į kurias pasikviesime ir lektorių, kurie suteiks mums žinių, kaip teisingai ne tik surišti vantą, bet ir kaip teisingai elgtis pirtyje.
      Įgyvendinto projekto dėka, sustiprinta materialinė bazė ir išplėsta bendruomenės visuomeninė veikla, o svarbiausia mes dažniau būsim gamtoje ruošdami vantas, skindami žoleles, daugiau vyks bendravimo rūšiuojant ir ruošiant žoleles džiovinimui ir taip kaupiant atsargas žiemos pirtims. Tai aktualu visos Didžiulių seniūnaitijos gyventojams.
Projekto rezultatais gali džiaugtis įvairių amžiaus grupių ir socialinių sluoksnių kaimo gyventojai ir svečiai. Džiugu, kad pavyko įgyvendinti dar vieną bendruomenei naudingą projektą.
      Dėkojame visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.
Didžiulių kaimo bendruomenės pirmininkė Diana Kaupaitienė