text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Šypsenomis žydintys dalyvių veidai ir mažo kaimelio džiugi gyvastis, ilgai laukti susitikimai ir prisiminimai… Taip šeštadienį devintą kartą Kaštonų žydėjimą šventė Biliūnai.
Įvertinus žydėjimo ir laiko trapumą buvo paskelbtas pagrindinis bendruomenės metų apdovanojimas – Biliūnų kaimo bendruomenės 2019 metų sėkmės istorija. Apdovanojus jos autorių Liną Bielskį, visi mėgavosi jaunųjų atlikėjų ir Žemaitukų koncertu.
Pakilią, šventišką dalyvių nuotaiką užtikrino ne tik saulėtas oras, svečių sveikinimai, pasivaikščiojimas po Biliūnų dvaro parką, bet ir įvairios veiklos darbingose Kaštonų Respublikos ministerijose.
Kultūros ministerijoje veikė kūrybinės dirbtuvės – poezijos konkursas ir kvapnaus muilo gamyba.
Krašto apsaugos ministerijoje, tradiciškai buvo išbandoma vietinė ginkluotė – katapultos.
Mažiausių šventės dalyvių užimtumu, linksmais žaidimais rūpinosi Švietimo ir mokslo ministerija.
Sveikatos ministerija, atvėrusi Kaštonų vaistinės duris, pristatė ne tik kaštonų gydomąsias savybes, bet kvietė daug ką praktiškai patiems išmėgti.
Finansų ministerijoje 1 kašto įėjimo mokestis suteikė galimybę susipažinti su Kaštonų Respublikos valiuta, kurią Užsienio reikalų ministerijoje buvo galima išsimainyti į aksesuarus ir lauktuves ar į daug linksmos nuotaikos ir viltingo laukimo sukėlusios laimingos loterijos bilietą.
Susisiekimo ministerijoje vyko sraigių lenktynės, pasivažinėjimas keturračiais „vabalais“ ir velomobiliais. Lankomiausia Ūkio ministerija visus dalyvius vaišino plovu. Didelio susidomėjimo sulaukė draugiški, puikiai išauklėti gražuoliai Kalnų šunys su puikiu savo mokytoju Irmantu.
Vidaus reikalų ministerijos darbuotojai pristatė policijos amuniciją, o jų padėjėjas Amsis, organizuodamas konkursą, rūpinosi šventės dalyvių eismo saugumu bei padėjo įgyvendinti Saugaus eismo projektą.
Tradicinės Kaštonų žydėjimo šventės sumanytojų ir organizatorių – Biliūnų kaimo bendruomenės narių ir gausaus padėjėjų būrio dėka vyko devintas, šventinis kaštonų žydėjimas. Už asmeninį indėlį šventės organizavime dėkojame visiems Biliūnų kaimo bendruomenės nariams, UAB „Rinreda” kolektyvui, R. Laurynaitei, E. Laurynaitei, Ž. Paulauskui, J. Garliauskienei, Ir. Tarnauskui, L. Bielskiui, J. Sebeckui, D. Janušauskiui, R. Pratašienei, M. Tučui, R. Sungailaitei- Norkienei, G. Deveikienei, E. Bagdonaitei, E. K.., K., ir V Jasaičiams, A., J., I., ir R. Muraškoms.
Įgyvendinus Raseinių vietos veiklos grupei „Raseinių krašto bendrija” pateiktą projektą ir gavus 1995 eurų vertės finansavimą bei Raseinių rajono savivaldybės administracijos projekto kofinansavimą buvo išspręstos šventės organizavimo finansinės problemos.
Kaštonų žydėjimas tęsiasi, nepravažiuokite pro šalį, būtinai užsukite jais pasigrožėti.