text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Kaip nepavadinti kalėdiniu stebuklu, kai dulkėtą ir duobėtą vieškelį per vieną dieną pakeičia senai laukta ir svajota juodo asfalto danga. Dar daugiau šviesos, saugumo, patogumo ir patrauklumo Biliūnams suteikia praplėstas modernus kaimo apšvietimas.
   Kelio atidarymo ir jo simbolinės juostelės perkirpimo proga gražius ir viltingus sveikinimo žodžius biliūniškiams tarė Raseinių rajono savivaldybės meras A. Bautronis, administracijos direktorius E. Jonyla, tarybos narė J. Garliauskienė, Girkalnio seniūnė J. Šaulienė. Savo džiaugsmais dalinosi vietos gyventojai.
Gruodis – tai metas, kai būtina apžvelgti nueinančius metus, suskaičiuoti nuveiktus darbus, suplanuoti siekiamus tikslus, bet svarbiausia džiaugtis tuo ką turime ir už viską dėkoti.
   Už paramą ir infrastruktūros gerinimą dėkingi Raseinių rajono savivaldybės administracijai ir darbuotojams, kurie nuo vasaros rūpinosi vieškelio projektavimo ir vykdymo darbais.
   Daug gražių padėkos žodžių už nuolatinį rūpestį ir pagalbą bendruomenei norime tarti tarybos narei J. Garliauskienei ir Girkalnio seniūnijos darbuotojoms.
   Nuoširdžiausi padėkos žodžiai kelio darbus vykdžiusiam UAB „Vigatas“ kolektyvui, kuriam dėl sudėtingų oro sąlygų teko įveikti papildomus iššūkius.
   Bet, jei ne prieš beveik 15 metų susikūrusi bendruomenė, vargu ar šiandien važinėtume asfaltuotu keliu. Kuriai paprastais, bet prasmingais darbais, kasdienine bendryste, gražiomis šventėmis, išpuoselėtu kaimelio grožiu pavyko išgarsinti, net nuorodos į kaimą neturėjusius Biliūnus.
    Bendruomenė nuo pat savo susikūrimo didelį dėmesį skyrė kaimo infrastruktūros gerinimui. Buvo prirašyta daugybė raštų ir prašymų dėl vieškelio asfaltavimo, vandens kokybės gerinimo, kaimo apšvietimo, atliekų aikštelės įrengimo. Turime džiaugtis, kad produktyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo su įvairiomis institucijomis dėka, šiandien šios svarbiausios problemos išspręstos. Be visa to, bendruomenės pastangomis anksčiau įgyvendintų projektų dėka sutvarkyta viešoji erdvė, pastatyta 85 m2 pavėsinė – scena, įkurtas skulptūrų parkas, vaikų žaidimo aikštelė, įrengtos poilsio zonos, pastatyti suoleliai, šiukšliadėžės, įrengti gėlynai, nutiesti takeliai. Atgaivintas kultūrinis ir socialinis gyvenimas, surasta bendruomenės savastis, įkurta Kaštonų Respublika, rengiamos tradicinės Kaštonų žydėjimo šventės, edukacinės programos, įvairūs renginiai. Daug keliauta po Lietuvą, pasirašytos 27 bendradarbiavimo sutartys su kitomis rajono ir respublikos bendruomenėmis. Didelis dėmesys skirtas Biliūno dvaro istorijos puoselėjimui.
   Džiugu, kad naujai asfaltuota kelio danga prisidės prie naujai kuriamos ir kol kas vienintelės darbo vietos ir Biliūnų kaimo patrauklumo. Sausio pradžioje atveriantis duris Biliūnų SPA salonas bus dar vienas išskirtinis, patrauklus objektas Biliūnuose visiems rajono gyventojams bei dažnai iš visos Lietuvos ir užsienio besilankantiems turistams, kuriame vienu metu net 4 klientai galės pasimėgauti termomasažo procedūromis.
  Kalėdinių ir kasdieninių mažų stebuklų Jūsų gyvenime!

Bendruomenės pirmininkė Vilma Račkauskienė
Nuotrauka Gretos Čėsaitės