text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

„Ant vasaros kaklo šermukšniai jau noksta
Pažvelk į gamtos besikeičiantį mostą….
Kaip žaidė gyvybė, kaip nokdama brendo,
Ieškodama ryšio-visuotinio, bendro ……“
Tokiais gražiais žodžiais liepos 15 d. vedantieji (Danutė Jonylienė ir Vytautas Butkus)pradėjo Žemės ūkio ministerijos finansuoto projekto „Bendruomeniškumo šventė Ramonuose“ ir Kelių eismo saugumo „Eismo saugumas bendruomenėse“ projektų vakaro šventinę dalį. O pats renginys prasidėjo nuo 13 valandos sportinėmis žaidynėmis: krepšinis 3×3, lauko tinklinis, šaškės ,vaikų boulingas, smiginis. Iš krepšinį ir lauko tinklinį žaidusių 4 komandų , krepšinio rungtį laimėjo komanda „Pilvūzai“ (Tadas Teišerskas, Gintautas Klevinskas, Modestas Kromerovas), lauko tinklinį laimėjo komanda “Gaspadoriai“(Dangiras Vaitkus, Mantas Čėsna, Arnas Barčauskas), šaškių žaidynių I vietos nugalėtoju tapo Alvidas Kavaliauskas, II vieta – Arūnas Žemaitis, vaikų tarpe I vietą užėmė Antonijus Paštenis. Vaikų boulingą I vietą laimėjo Asta Damašauskaitė , smiginio mėtyme taikliausias buvo Antonijus Paštenis. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti prizais ir saugaus eismo priemonėmis.
Visą popietę vyko vietos gyventojų gaminių ir dirbinių paroda-pardavimas. Kas norėjo, galėjo įsigyti papuošalų, laimės akmenėlių , rankų darbo megztų kojinių, servetėlių, laimės skrynelių, iškeptos duonos, naminio sūrio ir kita. Buvo surengta vaikų piešinių paroda „Tai mano tėtis ir mano šeima“. Šituos piešinius vaikai piešė per Vaikų gynimo dieną, nes tada artėjo Tėvo diena ir visiems buvo užduotis nupiešti savo tėvelį, na o kas nenorėjo, galėjo piešti savo šeimą, mamytę ar tai ką kmoka.
Puoselėjant kaimo tradicija buvo surengtos kombainininkų palydėtuvės į laukus, javų derliaus nuėmimui. Kombainininkams buvo surengta viktorina „Ar pasiruošęs išvykti į laukus“. Visi smagiai atsakinėjo į klausimus ir niekam sumanumo netrūko, todėl buvo apdovanoti prizais -gertuvėmis, saugaus eismo priemonėmis- liemenėmis , o ant kaklo užkabinti medaliai „Kombainininkas-2017“.
Na, o ūkininkams buvo įteikti paskutinių grūdų iškeptos duonos kepalėliai ir pakviesti sušokti valsą su savo antrosiomis pusėmis.
Vakaro metu buvo pagerbti kaimo gyventojai, išėję „Anapilin“, „ įšventinti“ nauji bendruomenės nariai , pagerbti metų jubiliatai, apdovanota gražiausia 2017 m. ūkininko sodyba (Irena ir Antanas Kriskai), gražiausias gamybinis centras „Biogrūdai“( vadovai J.ir R. Branik), gražiausiai besitvarkantis daugiabutis (D.Bartkevičienės, D.Račiūnienės, E.Vidauskienės šeimos) . Tuo pačiu visiems pagerbtiesiems ir šventėje dalyvavusiems vaikučiams įteikta šviesą atspindinčios eismo saugumo priemonės .
Šventėje netrūko ir svečių. Visus dalyvius pasveikino rajono tarybos narė Ona Babonienė, Raseinių VVG pirmininkas Vincas Blinstrubas, Alėjų bendruomenės pirmininkė Irena Grigienė, Milašaičių bendruomenės pirmininkas Romanas Daujotas. Į sveikintojų būrį įsiliejo ir TAU (trečio amžiaus universiteto)šokėjai, Neįgaliųjų centro saviveiklinis ansamblis „Goja“, vadovaujamas Reginos Petrauskienės. Likusią šventinę vakaro dalį linksmino patys Ramonų bendruomenės saviveiklininkai, vadovaujami Vytauto Kasparavičiaus, grupė EX Combo“.
Džiaugiamės, kad gavome paramą iš ŽŪM pagal „2017 m. nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai remti“ laimėtą konkursą. Dėkojame Šlynos ž. ū. bendrovei ir pirmininkui Romualdui Poškevičiui bei ūkininkui Edmundui Jonylai, kurie nuoširdžiai parėmė renginį. Šventė padėjo skatinti bendruomenės solidarumą, bendruomeniškumą, vietos tradicijų puoselėjimą, turiningą laisvalaikio praleidimą. Projekte dalyvavo per 150 ne tik kaimo bendruomenės bet ir kiti aplinkinių kaimų gyventojų.
Bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė