text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Vardyne upių nėr Kirkšnovės
O greta miestų- Ilgižių
Jau nyksta dvaras lyg senovė,
Nėra alyvų taip gražių.
Jono Mačiansko eilėmis, tapusiom Ilgižių kaimo himnu žodžiais prasidėjo „Bendruomeniškumo šventė“ VO Ilgižių krašto kaimų bendruomenėje „Santaka“. Rengiant šventę įgyvendintas Žemės ūkio ministerijos finansuoto „Bendruomeniškumo šventė“ projektas. Prasidedant renginiui kaimo viešoji erdvė tapo„ palapinių miesteliu“. Pastatytos palapinės puikiai saugojo nuo kaitrių saulės spindulių. Renginys prasidėjo 12 valandą, visą popietę vyko vietos gyventojų gaminių ir dirbinių paroda-pardavimas. Kas norėjo, galėjo įsigyti papuošalų, pintų gaminių , rankų darbo vaško žvakių ir kvepiančių muilo, naminio sūrio, laukuose, pievuose surinktų kvepiančių natūralių arbatžolių ir kita. Mažieji šventės dalyviai nenuilsdami galėjo šokinėti ant pripučiamo batuto. Visi norintys galėjo dalyvauti sportinėse varžybose, linksmuose estafetėse.
Į šventę sugužėjo gausus būrys dalyvių ir žiūrovų. Netrūko ir svečių. Visus dalyvius pasveikino LR seimo nariai Vida Ačienė ir Arvydas Nekrošius. Raseinių r. sav. tarybos nariai Jonas Vazgys ir Vytautas Bulotas, kaimyninių bendruomenių Žibuliai ir Steponkaimis pirmininkai ir seniūnaičiai. Atvykę svečiai negailėjo mūsų bendruomenei šiltų sveikinimo žodžių. Renginio metu paminėjome Ilgižių krašto mokyklos įkūrimo 100-asias metines. Gaila, kad šiais metais mokykla švenčia garbingą, bet paskutinį jubiliejų. Susirinkusius šventės dalyvius linksmino Ilgižių kaimo kapela, Paliepių merginų ansamblis taip pat grupė ,,Bernužėliai“. Po koncerto visi susirinkusieji prie bendro vaišių stalo bendravo, juokavo, dalijosi prisiminimais. Šventė padėjo skatinti bendruomenės solidarumą, bendruomeniškumą, vietos tradicijų puoselėjimą, turiningą laisvalaikio praleidimą. Labai džiaugiamės, kad mūsų kaimo jaunimas noriai dalyvauja bendruomenės renginiuose. Projekte dalyvavo ne tik kaimo bendruomenės bet ir kiti aplinkinių kaimų gyventojų. Šis renginys paskatino dar didesnį tarpusavio bendravimą vietos gyventojų bei kraštiečių sutelktumą. Tai – geras pavyzdys vaikams ir kaimo jaunimui, kaip puoselėti ir branginti tradicijas.
Bendruomenės pirmininkė Ana Šablauskienė