Nemakščių bendruomenės santalka teikė Raseinių rajono savivaldybei paraišką projektui ,,Bendruomenės narių telkimas ir kūrybiškumo skatinimas“. Projekto tikslas – skatinti Nemakščių bendruomenės santalkos narių kūrybiškumą, sutelktumą, saviraišką ir organizuoti prasmingą laisvalaikį. Projekto metu buvo skatinama bendruomenės narių kultūrinė veikla.
Išaušus gražiam šeštadienio rytui 49 įvairių socialinių grupių seniūnijos gyventojai išsiruošė į kelionę, maršrutas: Nemakščiai – Šilutė-Ventės ragas – Uostadvaris – Rusnė- Nemakščiai. Vykstant į Mažosios Lietuvos tituluojamą sostinę Šilutę, sveikinimo žodį tarė ir geros kelionės palinkėjo bendruomenės pirmininkė Regina. Kelionės metu buvo nepamiršti ir pasveikinti liepos mėnesį gimę bendruomenės nariai, o taip pat pakrikštyti naujokai, kurie prisijungė prie bendruomenės, jiems buvo įteiktos dovanėlės, kurias pagamino bendruomenės aktyvas. Kad kelionė neprailgtų bendruomeniečiai buvo skatinami dalyvauti viktorinoje „Ar gerai pažįsti Lietuvą ?“ Mūsų bendruomenė teikė paraišką ir kelionės metu buvo vykdytas kitas projektas ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2022-2023m. Projekto pavadinimas ,,Būkime saugūs visur – kelionėje, vandenyje, transporte“. Buvo kalbama apie tai, kad reikia būti drausmingiems ir pavojų mažiau bus. Mažiesiems keliautojams įteiktos brošiūros, liemenės, bei atšvaitai.
Atvykus į Šilutę mus maloniai pasitinka gidė vardu Živilė, supažindina su miesto ir Šv. Kryžiaus bažnyčios istorija. Didelį įspūdį paliko apsilankymas Šilutės Hugo Šojaus muziejuje, kuris yra netoli Geltonojo tilto. Mūsų apsilankymo metu muziejuje vyko įvairūs edukaciniai užsiėmimai, vyrai gavo užduotis su šalikų rišimu, moterys mokinosi naudotis vėduokle. Mėgavomės skania ,,kafija“ su pyragėliais. Susipažinę su to meto istorija muziejuje kelionę tęsiame toliau atvykstame į Kuršių marių pakrantėje esantį Ventės rago pusiasalį. Gidas mus supažindino su paukščių gaudyklėmis, parodė kaip žieduojami sparnuočiai. Čia, pro Ventės ragą, rytine Baltijos jūros pakrante driekiasi vienas didžiausių paukščių migracijos kelių, kuriuo per diena praskrenda net iki 200 tūkstančių sparnuočių. Drąsiausi kelionės dalyviai lipo į Ventės rago švyturį. Susipažinę su gyvosios gamtos reiškiniu -paukščių migracija – vykstame į Mingės kaimą kuriame pagrindinę gatvę atstoja upė. Ten mūsų laukė laivas, kuriuo išplaukėme pasiplaukioti į Kuršių marias. Laivo kapitonas pravedė instruktažą apie saugų elgesį laive ne tik mažiesiems bet ir visiems laivo keleiviams. O kiek mažiesiems buvo džiaugsmo, kad kapitonas ne tik leido prisiliesti prie šturvalo, bet ir pavairuoti laivą. Atplaukę į Nemuno deltoje, Atmantos ir Skirvytės upių sankirtoje, esančią iš visų pusių vandens supamą Rusnės salą, čia Uostadvaryje susipažinome su išlikusia dar 20-ojo amžiaus pradžios vandens kėlimo stotimi, kurioje istorijai neabejingi lankytojai gali vaizdžiai susipažinti, kaip pamario krašto žmonės kovojo ir vis dar tebekovoja su vandens pertekliumi. Aplankę Uostadvarį autobusu vykome į Rusnės miestelį susipažinę su jo istorija ir įsigiję lauktuvių (šviežios rūkytos žuvies) grįžome namo pilni įspūdžių bei kupini gerų emocijų.
Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė Regina Pratašienė