text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Bendruomenės namai, esami buvusioje Butkiškės pradinėje mokykloje 2011 metais buvo pilnai rekonstruoti. Buvo pakeista visa elektros instaliacija, pakeisti langai, durys apšildintos sienos, įrengta mašinų stovėjimo aikštelė, vandens valymo įrengimai, atnaujinta grindų danga. Vienur buvo išbetonuota ir sudėtos plytelės, kitur ant senų grindų buvo sudėtos naujos plokštės ir sudėtas laminatas. Deja, prieš trejus metus antrame aukšte gyvenančios Joanos Parnarauskienės bute trūko vandentiekio vamzdis ir vanduo užliejo mūsų didžiosios salės patalpas, sukrito lubos. Bendruomenė kreipėsi į pastatą apdraudusią draudimo kompaniją ir už gautas lėšas buvo atkurtos lubos, perdažytos sienos, pakeistas grindų laminatas. Po laminatu esančias plokštes išdžiovinome išnuomotu drėgmės surinkėju, ištepėme priešpelėsiniu skysčiu. Deja, vanduo buvo įsisunkęs giliai ir po plokštėmis esančios senos grindys supuvo ir visos grindys sulūžo. Ir nieko nuostabaus – senosios grindys įrengtos daugiau kaip prieš 80 metų 1938 metais. Tada buvo sudėtos grindys, pripilta 15 centimetrų smėlio ir sudėtos dar vienos pagrindinės grindys. Dabar visos jos supuvo. Bendruomenės tarybos nariai Dainius Noreika, Sigitas Jakštas ir aš susirinkę išardėme dalį labiausiai supuvusių grindų. Susikvietęs bendruomenės aktyvą tariausi, ką toliau daryti. Galima, kažkiek užlopyti supuvusias vietas, sudėti naujas plokštes, bet tai būtų labai laikina – 2-3 metams. Geriausiai būtų viską išardyti, pripilti žvyro, sudėti putų polistirolą, išbetonuoti ir sudėti naują laminatą arba grindų plyteles. Tai kainuotų apie 13 tūkstančių litų, o bendruomenė tokių pinigų neturi. Kadangi pastatas nuosavybės teise priklauso Raseinių rajono savivaldybei, o mūsų bendruomenė juo tik naudojasi pagal panaudos sutartį, rajono mero Andriaus Bautronio paskatinti kreipėmės pagalbos į Raseinių rajono savivaldybės administraciją. Liepos 26 dieną apžiūrėti grindų atvyko Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla ir žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė Loreta Sirvidienė. Jie pritarė, kad tai rimta problema, bet lėšas skirsto savivaldybės tarybos nariai.
     Pagalbos kreipėmės į Raseinių rajono savivaldybę. VO kaimų bendruomenė ,,Butkiškės“ pateikė paraišką Raseinių rajono savivaldybės Kaimo plėtros programos lėšų gavimui. Komisija išnagrinėjusi mūsų paraišką skyrė 12474 eurus. Pradėjome ieškoti statybinės organizacijos, kuri galėtų atlikti grindų remonto darbus. Išsiuntėme pakvietimus Lino Songailos individualiai įmonei bei UAB projektai Karma. Mažesnę kainą pasiūlė Lino Songailos individuali statybos įmonė. Su šia įmone ir buvo pasirašyta remonto darbų sutartis. Ir prasidėjo darbai. Buvo išardyta senoji grindų danga, privežta naujo grunto ( žvyro), viskas sutankinta. Po to įrengtas grindų šiltinimo garso izoliacija, sudėtas 100 mm storio putų polistirolas, įrengta hidroizoliacija klojant plėvelę, sudėtas grindų armavimo tinklas, išbetonuotos grindys 100 mm storio betonu, irengta scena, sudėtos plastmasinės grindų plokštės ir grindjuostės.
        Dabar sutvarkytomis grindimis daug metų džiaugsis bendruomenės nariai savo renginių metu. Ačiū Raseinių savivaldybės tarybos nariams, Kaimo plėtros programos lėšų skirstymo komisijai už gautas lėšas remontui. Dėkojame ir darbus atlikusiems darbininkams už gerai padarytus remonto darbus.

Bendruomenės pirmininkas Linas Bielskis