text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Kasmet pavasarį Lietuvoje organizuojama aplinkos švarinimo akcija „Darom“. Ramonų kaimo bendruomenė visada įsijungia į šią akciją, nes žiemai praslinkus, akis bado bundančią gamtą teršiančios atliekos, besimėtantys tušti buteliai, pakuotės, užsilikę pernykščiai lapai. Todėl, kas su grėbliu, kas su maišu, kas su kastuvu ar kauptuku balandžio 21 dienos rytą rinkosi prie bendruomenės namų . O darbo tikrai netrūko. Viso sugrėbta ir surinkta apie pusę tonos atliekų. Akcijoje labai pasigedome savo jaunimo. Juk dalis atliekų ir šiukšlių į bendruomenės aplinką pakliūva ir iš jų kaltės. Tvarkėme aplinką ir kalbėjome, kad galbūt tas pats žmogus kada nors galbūt išmetė šiukšlę gamtoje, dalyvaudamas akcijoje, jis ją pakelia, todėl bet kuriuo atveju šia akcija tikrai prisideda prie tinkamo atliekų tvarkymo, net jeigu jos ir buvo patekusios ne į tą vietą, į kurią turėjo pirmiausia patekti. Labai apgailestaujame, kad pačiame kaimo centre , iš kurio vežami į mokyklą moksleiviai, yra pastatyt 3 atliekų konteineriai, o į juos ir šalia jų verčiama bet kas. Todėl , kai tokioje vietoje galėtų žydėti vazonuose gėlės, ištisai riogso šiukšlių krūvos. Ne kartą susirinkimuose bandome spręsti šitą problemą, siūlome šiukšliadėžes perkelti į kitą vietą ar net jas visai panaikinti, nes kiekviena šeima turi pakankamai konteinerių namų atliekoms, bet gauname atsakymą, kad kalti „Komunalinės paslaugos“. Tai jie nesutinka pakeisti šiukšliadėžių konteinerių stovėjimo vietos ir nežada jų panaikinti. Gal susidomėtų rajono aplinkosauginė tarnyba, nes šitie konteineriai tikrai aplinkos nepuošia.
Na,o kokia talka be „patalkio“. Raseinių seniūnijos seniūnas Rolandas Klusas talkininkus pavaišino vaisvandeniais , sumuštiniais. Išsiskirstėme gera nuotaika- juk smagu, kai pavasarinė gamta tarsi atgijo švara.
Bendruomenės pirmininkė Dalytė Raudonienė
Nuotraukos D.Raudonienės