text3406

Visos naujienos – pasirinkite laikotarpį:

image3004

Raseinių rajono vietos veiklos grupė „Raseinių krašto bendrija. Vytauto Didžiojo g. 1, 60149 Raseiniai. Kodas 300047565, mob. +370 615 29 225. El. p. vvgraseiniai@gmail.com

Vaikystė – vienas gražiausių žmogaus gyvenimo laikotarpių, kupinas ieškojimų ir atradimų. Tai metas, kai formuojasi vaiko charakterio bruožai ir jo vertybių skalė, įgaunama pirmoji gyvenimiška patirtis. Vasaros atostogų metų daugelis tėvų pradeda nerimauti, kur atostogaus vaikai. Tačiau greičiausiai kiekvienas norėtume, kad vaiko atostogos būtų ne tik saugios, linksmos, bet ir turiningos: kad jis susirastų naujų draugų, įgytų naujų patirčių bei žinių. Visa tai galima rasti stovykloje. Vaikų užimtumas padeda apsaugoti nuo nepageidaujamos įtakos gatvėje, suteikti jiems papildomų žinių ir įgūdžių.

VO Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ noras yra padėti vaikams ne tik turiningai praleisti vasaros atostogas, bet ir pažinti save tarp kitų, ugdytis bei kurti savąjį pasaulį, bei savo aplinką, ugdytis visapusiškai, kūrybiškai praturtinant save ir kitus nauja patirtimi, vertybėmis bei džiaugsmu, atskleidžiant ir suteikiant gyvenimui prasmę. VO Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ pirmininkė Judita Stoškienė kartu bendradarbiaujant su Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos filialu, Raseinių kūno kultūros sporto centro specialiste Šiluvoje ir Šiluvos gimnazijos mokytoja Jurga Urbonavičiene, teikė paraišką Raseinių rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo konkursui ir suorganizavo vasaros edukacinę – pažintinę – turistinę stovyklą „Aukime ir tobulėkime drauge 2020“.

Visą savaitę stovyklos metu vyko įdomi veikla. Bitininkas Gediminas Armoška supažindino su vienu seniausiu amatu – žvakių gamyba. Edukacijos dalyviai buvo apsupti vasariškai kvepiančio bičių vaško ir medaus aromato, susipažino su bičių vašku, sužinojo apie jo naudą sveikatai ir aplinkai, patys dalyvavo bičių vaško lydymo procese, žvakių gamyboje.

Keramikos edukacijoje „Ir mano rankose molis atgyja“ buvo apžvelgiama molio kilmė, keramikos raida, susipažinta su lietuvių liaudies lipdymo, dekoravimo tradicijomis, technikomis. Vaikučiai ne tik teoriškai, bet ir praktiškai prisilietė prie senas tradicijas menančio keramikos amato, realizavo savo idėjas, bendravo, sužinojo kaip gimsta keramikos dirbiniai nuo molio gabaliuko iki išbaigto dirbinio. Savo sukurtais unikaliais keramikos dirbinėliais pasipuoš namus ar nudžiugins draugus. Buvo smagus, kupinas atradimų, kūrybos džiaugsmo užsiėmimas. Keramikos edukacinį užsiėmimą pravedė ir savo žiniomis dalinosi tautodailininkė, keramikė Alma Kisnieriūtė.

Pažintinės išvykos į Platelius metu aplankėme Platelių dvaro sodybą, kurioje yra eksponuojamos Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijos. Aplankėme Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre Plateliuose 2014 m. įrengtą ekspoziciją „Žemaitijos žemės slėpiniai“. Iš Platelių keliavome iki Beržoro bažnytkaimio, pakeliui užlipant ant Cidabro kalno esančio Siberijos apžvalgos bokšto (15 m aukščio). Iš bokšto matyti Platelių ir Beržoro ežerai, Siberijos pelkė – viena vertingiausių pelkių Žemaitijos nacionaliniame parke, paskelbta telmologiniu draustiniu. Aplankėme  Šv. Stanislovo bažnyčios pastatų kompleksą – Šv. Stanislovo bažnyčią, varpinę ir koplyčią.  

Vykome į Raubonių „Dino dragon“ ir Zoo parką.Dinozaurų – drakonų parke yra daug natūralaus dydžio riaumojančių dinozaurų kopijų, bei judančių drakonų, kurie savo neįprasta išvaizda stebina ne vieną parko lankytoją. Mini zoo, įsikūręs šalia dinozaurų – drakonų parko. Čia gyvena nemažas kiekis laukinių gyvūnų. Tai rudosios meškos, liūtas, puma, lūšys, elniai, surikatos, dygliatriušės ir daug kitų gyvūnų, o iš viso jų daugiau nei 140. Kai kuriuos gyvūnus buvo galima aplankyti specialiai įrengtuose aptvaruose ir iš arti su jais pabendrauti. Vaikučių džiaugėsi įvairūiais atrakcionais.  

Floristinėje edukacijoje stovyklautojai išlaisvino savo meniškas idėjas, realizavo jas dekoruodami nuotraukų rėmelius floristinėmis priemonėmis: gėlytėmis, akmenukais, kriauklelėmis, karoliukais. Taip pat gaminosi magnetukus, juos dažė pasirinktomis spalvomis, dalinosi mintimis, kam galės padovanoti ar savo turimas magnetukų kolekcijas papildyti. Vaikai taip pat išbandė savo gebėjimus meninėje srityje – piešė spalvotu smėliu. Ši spalvinimo technika nepaliko abejingų, visi liko sužavėti.

Gimnazijos stadione stovyklautojai aktyviai leido laiką sportuodami, taip pat džiaugėsi didžiaisiais spalvotais muilo burbulais. Mankštino, žinoma, ir protą, žaisdami stalo žaidimus, dėliodami dėliones.

Džiugu buvo matyti iš nuostabos ir smalsumo žibančias vaikų akis, suteikti jiems naujų potyrių, žinių, galimybę aplankyti ir pažinti lankomas Lietuvos vietas, dovanoti džiaugsmo akimirkų.

Organizatorių informacija